Kitap Tümü

Bağcılar’da Çocuk Kitapları Fuarı açılıyor


Sizce Nasıl?

Bağcılar’da “Dünya Çocuk Kitapları Haftası” ve “20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü” münasebetiyle Çoc

15-20 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek Çocuk Kitapları Fuarı’nda birçok sosyal ve kültürel etkinlik gerçekleştirilecek. Dünya Çocuk Hakları Günü Paneli düzenlenecek, resim sergisi açılacak, çocuk kitabı yazarları minik okuyucuları için kitaplarını imzalayacak. Sinevizyon gösterimi ile “Çocuk Olmak Hakkım” konulu panel düzenlenecek. Etkinlikler kapsamında gerçekleştirilecek 15. Çocuk Şurası’nda çocuklar değişik konularda sunum yapacak.

Etkinliklerde yine iç savaşlar yaşayan, toprakları işgal altında olan, zulüm gören coğrafyalarda yaşayan Filistinli, Suriyeli, Doğu Türkistanlı, Afrikalı çocuklar, “Çocuk Olmak Hakkım” konulu panelde yaşadıkları yokluk ve sıkıntılar ile yapılan zulümleri anlatacak. Bağcılar Belediyesi, “Dünya Çocuk Kitapları Haftası” ve “20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü” münasebetiyle 15-20 Kasım tarihleri arasında Çocuk Kitapları Fuarı’nı hizmete sunacak.

 

 

Çocuk Kitap Fuarı’nın resmi açılışı Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenecek törenle yapılacak. Bilgi Evleri, Suriye Okulları, Enderun Yetenekli Çocuklar Merkezi, Yeryüzü Çocukları ve Gençlik Merkezi öğrencilerinin eserlerinden oluşan resim sergisi sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

 

 

15. Çocuk Şurası da yine Halk Sarayı’nda düzenlenecek. Çalışma yapan öğrencilerin sunum yapacağı programda konu başlıkları şunlar olacak: “Çocuk Kitaplarında ve Sanal Alemde Oluşturulan Karakterlerin Çocuklar Üzerindeki Etkisi, 15 Temmuz Darbe Girişimi ve Çocuk, Geleneksel Oyunlar ve Teknolojik Oyunların Çocuklar Üzerindeki Etkileri, Göç ve Çocuk”.


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

İlginizi çekebilir