Müzik Tümü

Barış İçin Müzik Orkestrası 30 Ocak Cumartesi Akşamı Caddebostan Kültür Merkezi'nde!


Sizce Nasıl?

Barışın sesini müzikle duyurmayı hedefleyen Barış için Müzik Vakfı, Kadıköy konserlerine bir yenisini eklemeye hazırlanıyor.

 BARIŞ İÇİN MÜZİK ORKESTRASI

30 OCAK CUMARTESİ AKŞAMI

CADDEBOSTAN KÜLTÜR MERKEZİ’NDE

 

Barışın sesini müzikle duyurmayı hedefleyen Barış için Müzik Vakfı, Kadıköy konserlerine bir yenisini eklemeye hazırlanıyor. 100 çocuktan oluşan Barış için Müzik Senfoni Orkestrası, vakfın sürekli şefi Samuel Matus yönetiminde, 30 Ocak Cumartesi akşamı saat 20.00’de Caddebostan Kültür Merkezi’nde bir konser verecek. Ücretsiz olarak gerçekleştirilecek konserde orkestra, Márquez, Elgar, Bernstein, Dvorák’tan eserler seslendirecek.

Konserde, Barış için Müzik Vakfı bünyesinde iki nesil senfoni orkestrası sahnede olacak. Vakfın en ileri düzeydeki orkestrası Beethoven, yaşları 13-19 arasında değişen yaklaşık 60 kişiden oluşuyor. İkinci nesil orkestra olarak adlandırılan Mozart Orkestrası’nda 10-18 yaş aralığındaki gençler yer alıyor.

 

Barış için Müzik Vakfı, Kadıköy Belediyesi işbirliğinde, 2015 yılının sonbaharından bu yana Yeldeğirmeni Sanat Merkezi, Barış Manço Kültür Merkezi ve Kozyatağı Kültür Merkezi’nde halka açık konserler gerçekleştirdi. Ücretsiz olarak gerçekleştirilen konserlerde Barış için Müzik Vakfı çatısı altında çalışmalarını sürdüren farklı topluluklar sahne aldı.

 

Barış için Müzik Vakfı Leipzig’de

 

Daha önce Viyana, Milano, Köln ve Selanik’de çeşitli atölye çalışmaları ve konserlere katılan Barış için Müzik Vakfı, Leipzig Operası’nın davetiyle 15-21 Mart tarihlerinde Leipzig’de özel bir proje de gerçekleştirecek. Beethoven ve Mozart Orkestraları’ndan 70 çocukla Leipzig’e gidecek olan Barış için Müzik Vakfı, 5 günlük çalışmaların ardından
20 Mart’ta Leipzig Operası Çocuk Korosu ile birlikte Leipzig Opernhaus’da bir konser verecek. Konserde Carlos Garcia, Edward Elgar, Antonín Dvořák, Leonard Bernstein’den eserlerin yanı sıra Ulvi Cemal Erkin’den Köçekçe eseri de seslendirilecek. (Konserle ilgili detaylı bilgileri için: http://www.oper-leipzig.de/en/programm/istanbul-projekt/58398)

Barış için Müzik hakkında

 

Mimar Mehmet Selim Baki ve eşi Dr.Yeliz Baki tarafından başlatılan Barış için Müzik mümkün olduğu kadar fazla çocuğa karşılıksız müzik eğitimi olanağı sağlamayı ve sanata katılım önündeki engelleri kaldırmayı amaçlıyor. Kurulduğu 2005 yılından bugüne dek 5 bine yakın çocuğa ücretsiz müzik eğitimi veren Barış İçin Müzik, 2012’de 29 Avrupa ülkesinin içinde yer aldığı Sistema Europe’un kurucu üyelerinden biri oldu ve çalışmaları Sistema Europe’un “en iyi uygulamalarından” biri olarak değerlendirildi. Barış İçin Müzik, Haziran 2014 tarihinde El Sistema’nın kurucusu Jose Antonio Abreu ve Fundamusical Simón BolívarMüzik Vakfı direktörü Eduardo Méndez ile imzalanan “dostluk” anlaşmasıyla resmen El Sistema’nın bir parçası olarak kabul edildi. İstanbul Kültür Sanat Vakfı, 2013 yılından bu yana Barış İçin Müzik Vakfı’nın kurumsal destekçiliğini üstleniyor ve Lale Kart Üyelik Programı ile de bu oluşuma eğitim desteği veriyor. Barış İçin Müzik Vakfı’na 2015 yılı itibariyle ALLİANZ öncü kurumsal destekçi olarak destek vermeye başladı.

 

Barış için Müzik Vakfı’na destek olmak isterseniz

 

Barış için Müzik Vakfı, daha fazla çocuğun hayatına dokunabilmek amacıyla 2015 yılında “Müzikle Büyümek”adlı bir kampanya da başlattı. Kampanya kapsamında, yıllık 50 TL - 5.000 TL arasında tercih edilen miktarda bireysel destek verilebilir, ya da 12 ay boyunca ayda 460 TL’lik katkıyla bir öğrencinin tüm yıllık masrafları karşılanabilir.

 

Detaylı bilgi almak için 0212 631 06 86 numaralı telefondan ya da bilgi@barisicinmuzik.org adresinden Barış için Müzik Vakfı'na ulaşabilirsiniz.

 

 

 

facebook.com/barisicinmuzikvakfi / twitter.com/barisicinmuzik / instagram.com/barisicinmuzik


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.