Sinema Tümü

!f İstanbul'un öne çıkan filmleri...


Sizce Nasıl?

Bağımsız film severleri 15. kez bir araya getiren !f İstanbul'un öne çıkan filmlerini sizler için derledik

15. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nin biletleri bugün satışa çıkıyor. Festival, 18 – 28 Şubat’ta İstanbul, 3 - 6 Mart arası ise Ankara ve İzmir’i ziyaret edecek.


Keş!f Yarışması

Yarışmalı bölüm olan 'Keş!f Yarışması'nda  John Hull’un görme yetisini kaybetme üzerine tecrübelerini ele alan 'Körlük Üzerine Notlar', 'Kara At Hatıraları' ve 'Ne Yerde Ne Gökte' öneçıkan filmler arasında. ,Belgeseller ‘Aşk & Başka Bi’ Dünya’ için Yarışıyor

Adam Curtis, Şener Özmen ve Philippa Kowarsky‘den oluşan Aşk & Başka Bi’ Dünya jürisi 11 ülkeden 8belgeseli değerlendirecek. İşte yarışmada öne çıkan belgeseller: Sundance’in Dünya Bölümü’nde En İyi Belgesel seçilen 'Rus Ağaçkakanı', Locarno’dan iki ödülle dönen 'Kayıp ve Güzel', Aşk & Başka Bi’ Dünya Yarışması’nda Türkiye’den ise “Onuncu Gezegen”,“Ziyaretçiler” gibi belgeselleriyle pek çok ödül alan Melis Birder ile “Bu Ne Güzel Demokrasi!”,“Nahide’nin Türküsü” filmlerinin yönetmeni Berke Baş’ın birlikte yönettiği “Bağlar” katılıyor.


 

Galalar

Hiç şüphesiz festivalin en ilgi çeken, biletleri en önce biten bölümü. 2015 yılının bağımsız filmleri arasında en iyilerinden Tangerine, James White, Yolun Sonu, Anomalisa ve Bir Genç KızınGizli Defteri programda yer alan en iddialı bağımsız yapımlar olarak öne çıkıyor.


 

!f Music

!f İstanbul seçkilerinin değişmez bölümlerinden olan müzik bölümünde Cobain: Kahrolası Montaj ve Janis: Hüzünlü Küçük Kız izlemeden olmaz.


 

Ayrıca...

David Bowie’nin perdedeki en iyi performanslarını içeren Açlık ve Dünyaya Düşen Adam yenilenmiş kopyalarıyla Türkiye’de ilk kez !f İstanbul’da gösterilecek! Kaçırmayın deriz...Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.