Müzik Tümü

İstanbul Woodwind Festivali IWF 2016'ya Hoşgeldiniz


Sizce Nasıl?

İstanbul Klarnet Derneği, en başta Kadıköy Belediyesi işbirliği ve çeşitli sponsorların desteğiyle şehrin Asya yakasında 29 Haziran - 3 Temmuz 2016 tarihleri arasında...

İstanbul Klarnet Derneği, en başta Kadıköy Belediyesi işbirliği ve çeşitli sponsorların desteğiyle şehrin Asya yakasında 29 Haziran - 3 Temmuz 2016 tarihleri arasında ülkemizdeki ilk üflemeli çalgılar festivalini "Istanbul Woodwind Festival"i gerçekleştirmekten onur duyar.

İstanbul Klarnet Derneği ve Kadıköy Belediyesi ortak bir misyonla hareket ederek, uluslararası platformda tanınmış solist sanatçıları, oda müziği topluluklarını, koro ve orkestraları, öğretmen ve öğrencileri, prestijli enstrüman ve aksesuar üreticilerini, amatör meraklıları ve müzik severleri güzel şehrimiz İstanbul'da bir araya getirmeyi amaçlamaktadır.

Müziği  Seviyoruz

Bu festival aracılığıyla ülkemizin köklü kültürü ve müzik sanatında ulaştığı çağdaş düzeyin tanınması, katılımcılar arasında bilgi ve yeni fikirlerin paylaşılması, sanat üretirken kullanılan enstrüman ve aksesuarların tanıtılması sağlanmakta, en son yeniliklerin sergilenmesi için fırsat verilmekte, dünya çapında dostluk ve işbirliği teşvik edilmektedir.

Festivali izlemeye gelecek konuklar, çok sayıda kapalı salona sahip CKM'de (Caddebostan Kültür Merkezi) gerçekleştirilecek konserler, seminerler, masterclass’lar, atölye çalışmaları, film gösterimleri, sergiler, ödüllü yarışmalar ve çocuklara özel eğitim programlarının yanı sıra, prestijli üreticilerin standlarının yer alacağı sergi alanları, iletişim olanakları, basın odası, güvenlik ve sağlık v.b. hizmetlerden yararlanacaklardır.

Festivaldeki cazip etkinliklerin yanı sıra çeşitli sürprizlerle dolu egzotik bir haftayı hep birlikte heyecanla yaşamak için tüm müzisyenleri ve müzikseverleri iki kıtanın buluştuğu şehrimize bekliyoruz.

Caddebostan Kültür Merkezi

CKM, 19 bin metrekarelik kullanım alanı, bir çok salonu, toplam 2052 koltuk sayısı ve aynı anda 3 bin kişiyi konuk edecek kapasitesiyle şehrin Asya yakasında bulunan en önemli kültür merkezlerinden biridir. Her türlü teknik olanağı bünyesinde barındıran binada 1 adet 656 kişilik çok amaçlı salon, 2 adet 126 kişilik tiyatro salonu, 8 sinema salonu, 1 sanat galerisi, 2 adet fuaye sergi alanı, butik sanat kütüphanesi, kitap evi, spor salonu ve restoran yer almakta, sezon içinde 1 milyonun üzerinde ziyaretçiye hizmet vermektedir.

Adres
Bağdat Cad. Haldun Taner Sok. No:11
Caddebostan/Kadıköy

Ofis Telefonu
+90 (216) 386 29 49


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.