Fotoğraf Tümü

1. Uluslararası Sedventure Fotoğraf Yarışması.


Sizce Nasıl?

SETUR markası SEDVENTURE tarafından gerçekleştirilen “ 1.ULUSLARARASI SEDVENTURE FOTOĞRAF YARIŞMASI ” fotoğraf meraklılarını buluşturuyor .


DEKLANŞÖRE BU KEZ “1. ULUSLARARASI SEDVENTURE FOTOĞRAF YARIŞMASI”  İÇİN BASILIYOR


SETUR markası SEDVENTURE tarafından gerçekleştirilen  “ 1.ULUSLARARASI SEDVENTURE FOTOĞRAF YARIŞMASI ” fotoğraf meraklılarını buluşturuyor . 


Yarışma  başvuruları 1 Ocak – 2 Mayıs 2016 tarihleri arasında yapılabilecek.


Kişiye özel seyahatin öne çıkan markalarından olup, foto safarileri ile farklılaşan Sedventure, TFSF (Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu), FIAP (Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu) ve GPU (Uluslararası Fotoğrafçılar Birliği) gibi fotoğrafçılık dünyasında referans kabul edilen üç kurumun onayı ile fotoğraf tutkunlarını bir araya getiriyor. Seyahat kavramına yeni bir soluk getiren Sedventure, fotoğraf sanatına ilgiyi arttırmak ve fotoğraf sanatının yaygınlaştırılmasına katkı sağlamak amacıyla düzenlediği yarışmanın geleneksel hale gelmesini hedefliyor. 


Fotoğraf dünyasının uçsuz bucaksız ifade olanaklarını kullanarak yakalanan anı sonsuzlaştırabilen yerli, yabancı, amatör ve profesyonel herkese açık olan yarışmada; tarih kokan bir şehrin arka sokaklarından, Afrika dağ gorillerine,  yeni doğan bir bebeğin annesiyle ilk karşılaşmasından, zeytin hasatına, bir ışık oyunundan soyut bir lekeye kadar pek çok farklı tarz ile fotoğraf tutkunları yaratıcılıklarının sınırlarını zorlayabilecek. “ Seyahat, Portre ve Serbest ” olmak üzere üç farklı kategoride renkli ya da siyah beyaz, geleneksel ya da modern her tür fotoğrafla katılım mümkün olacak. Başvuru ücreti olmayan 1. Uluslararası Sedventure Fotoğraf Yarışması için son fotoğraf yükleme tarihi 2 Mayıs 2016. Yarışmanın teknik altyapısı ise GİFSAD (Gaziantep Fotoğraf Sanatı Derneği) www.gifsad.org tarafından sağlanacaktır.
Yarışmanın jüri koltuğunda Doğan Alpay (Fotoğraf Sanatçısı - AFIAP - ANAFOD Başkanı), Süha Derbent (Vahşi Yaşam Fotoğrafçısı ve Sedventure Danışmanı – Hon. Gifsad), Erol Doğaner (Fotoğraf Sanatçısı - EFIAP - GPU CR2 - Hon. SSS - GİFSAD Kurucu Üyesi), Prof. Sabit Kalfagil (Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü Öğretim Üyesi) ile Oktay Temeller (Sedventure - Setur Servis Turistik A.Ş. Turizm Müdürü) yer alacak.

 

Kazananların 25 Mayıs 2016’da açıklanacağı  1. Uluslararası Sedventure Fotoğraf Yarışması’nda, her kategoride birinci fotoğrafa 1.000 USD, ikinci fotoğrafa 500 USD, üçüncüye ise 250 USD ödül verilecek. Para ödüllerinin yanı sıra FIAP ve GPU’dan altın, gümüş ve bronz madalya, 22 mansiyon ve 300 sergileme ödülü verilecek. Ayrıca portre kategorisinde TFSF Özel Ödülü, tüm kategorideki fotoğraflar arasından seçilecek bir fotoğrafa SEDVENTURE Özel Ödülü ve tüm kategorilerde en fazla ödül alan fotoğrafçıya FIAP En İyi Fotoğrafçı Ödülü verilecek olan yarışma ile ilgili detaylı bilgi, teknik şartname ve başvuru formlarına www.sedventure.com adresinden ulaşabilirsiniz.


SETUR HAKKINDA
1965 yılında Koç Holding şirketlerinden biri olarak kurulan SETUR bu yıl 50.yılını kutlamaktadır.
SETUR’un turizm alanında verdiği hizmetler; yurt içi ve yurt dışına dönük tur operatörlüğü, IATA uçak bileti satışı, kongre ve seminer organizasyonları, incoming ve outgoing ve yurt dışı eğitim alanları çatısı altında toplanmıştır.


2012 Temmuz ayında hayata geçen SEDVENTURE,  vahşi yaşam fotoğrafçısı Süha DERBENT’in danışmanlığında kişilere özel programlar ile ekolojik ve alternatif turizme ilgi duyanlara seyahat ve fotoğraf turları düzenlemektedir.


Geliştirdiği online ve gerçek zamanlı rezervasyon sistemiyle Türkiye'de bir ilki gerçekleştiren  bookinturkey.com,  14 yıldır online otel, tur, uçak bileti rezervasyonları, araba kiralama, marina, gulet kiralama hizmetlerinin yanı sıra geniş içeriği ile bir turizm rehberi niteliği taşımaktadır. 
SETUR DUTY FREE tüm yurda yayılan havalimanları, kara sınır kapıları ve deniz limanlarında 15.000 m²’yi aşkın 23 lokasyonda bulunan 38 mağazası ile gümrüksüz satış mağazaları işletmeciliği SETUR yıllık cirosunun önemli bir payını oluşturmaktadır. 


SETUR MARINAS, SETUR ailesinin önemli markalarından biridir. Marina işletmeciliğinde Akdeniz çanağının ve Türkiye’nin en büyük zinciri konumunda olan SETUR Marinaları; Kalamış-Fenerbahçe, Yalova, Ayvalık, Çeşme, Kuşadası, Marmaris, Kaş, Finike, Antalya, Midilli ve Gökova Ören olmak üzere toplam 11 marinası ve 6.058 yat bağlama kapasitesi bulunmaktadır. 


1990 yılında kurulan SETAIR ise özel havacılık faaliyetlerini sürdürmektedir. SETAIR filosunda 14 yolcu kapasiteli 2 adet Falcon 900 LX tipi jet ve12 yolcu kapasiteli Challenger 605 tipi jet, 9 yolcu kapasiteli 2 adet Agusta Westland 139 tipi helikopter ve 8 yolcu kapasiteli Cessna Grand Caravan tipi deniz uçağı bulunmaktadır.


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.