Fotoğraf Tümü

“14 Şehir Fotoğraf Projesi” Tokyo ile devam ediyor.


Sizce Nasıl?

Türk fotoğrafçıların dünya metropollerini fotoğrafladığı '14 Şehir Fotoğraf Projesi'nin ikinci durağı Tokyo oldu.

Dünyanın en önemli 14 şehrinin  fotoğraflanacağı ve adını da buradan alan “14  Şehir” projesi için fotoğrafçıların ikinci  durağı Tokyo oldu.Her şehrin kendi başına bir proje olduğu, 10 yıl sürecek bu serüvende; fotoğrafçıların kadrajına yansıyan, siyah beyaz sokak fotoğraflarıyla Tokyo’yu anlatan “14 Şehir/Tokyo” sergisi, 19 Aralık 2015, Cumartesi saat 17:00’da açılıyor.

 

Niko Guido’nun kurucusu olduğu ve projenin danışmanlığını üstlendiği Fotoğraf Gezginleri, 10 yıl boyunca sürecek bir maceraya ‘evet’ dedikleri projede, gidilen her şehirde çekilen fotoğraflar için ayrı bir sergi düzenleyecek, sergiyle eş zamanlı olarak basılan kitaplar ile 14 ciltlik bir seriye imza atacaklar.

 

14 Şehir projesinin ikinci durağı Tokyo’yu Arzu Kutan, Canan Erenmemişoğlu, Esra Öztürk, Güneş Demir, Halenur Diricanlı, Harika Akad, İlkem Özar, Nazan Sürmeli, Neslihan Yavuzer Behmuaras, Selman Behmuaras, Zeynep Banu Ergin fotoğrafladı.

 

Fotoğrafçılar, projede yer almanın mutluluğunu ve 14.Şehir Rio’dan sonra kitapevlerinin raflarında yer alacak olan 2.kitaba fotoğrafarıyla imza atmanın haklı gururu yaşadıklarını dile getirdiler. Her yıl bir şehre gidecek olan ve her şehrin kendi başına proje olduğu bu organizasyonda yer alacak  diğer şehirler ise; New York, Paris, Buenos Aires, Roma, Şangay, Cape Town, Mexico, Hong Kong, Havana, Moskova, Londra ve son durak olarak İstanbul. “14 Şehir” projesinin ikinci durağı olan Tokyo’ya ait siyah beyaz fotoğrafların yer aldığı “14 Şehir/Tokyo” sergisi, 2 Ocak 2016 tarihine kadar  ziyaret edilebilir.


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

İlginizi çekebilir