Sinema Tümü

14. Uluslararası Altın Boğa Kısa Film Yarışması’nın Ana Sponsoru Monster Notebook Oldu.


Sizce Nasıl?

İstanbul Lisesi Sinema Kulübü tarafından düzenlenen prestijli kısa film yarışmasının başarılı isimleri Monster’dan harika birer oyun bilgisayarı kazanacak.

İstanbul Lisesi Sinema Kulübü tarafından düzenlenen prestijli kısa film yarışmasının başarılı isimleri Monster’dan harika birer oyun bilgisayarı kazanacak. Türkiye’nin köklü eğitim kurumlarından İstanbul Lisesi tarafından bu yıl 14.’sü düzenlenen Uluslararası Altın Boğa Kısa Film Yarışması için başvurular kabul edilmeye başlandı. Yarışmanın bu yılkı ana sponsoruysa yerli oyun bilgisayarı üreticisi Monster Notebook oldu.

Sinemanın Geleceği Aranıyor

Altın Boğa Film Festivali çerçevesinde lise öğrencilerinin çektikleri kısa filmlerle katılabilecekleri Altın Boğa Kısa Film Yarışması için başvurular başladı. Genç sinemacıların keşfedilmesini sağlamak ve sinema alanında kendilerini ispatlamalarına yardımcı olmayı hedefleyen yarışmaya lise ve dengi okullarda okuyan tüm öğrenciler başvurabiliyor.

“Sinemanın Geleceği Aranıyor” sloganıyla genç sinemacıları ustalarla bir araya getiren yarışmanın jüri koltuğunda geçtiğimiz yıllarda Nuri Bilge Ceylan, Atilla Dorsay, Ahmet Mümtaz Taylan, Hasibe Eren, Zeki Demirkubuz ve Mert Fırat gibi Türk sinemasının önde gelen yönetmen, oyuncu ve sinema yazarları vardı. Sinema alanında uzman jürilerin değerlendirmesi sonucu en beğenilen kısa filmin yönetmeni “Altın Boğa Özel Ödülü” kapsamında Monster Tulpar T5 V10.1 15.6” oyun bilgisayarının yanında 3000 TL para ödülünün de sahibi olacak. Yarışmanın ikincisi Abra A5 V9.1.2 15.6” oyun bilgisayarı ve 2000 TL para ödülü, üçüncüsü ise Abra A7 V5.4.5 17.3” oyun bilgisayarı yanında 1000 TL kazanacak.

Monster’ın piyasadaki en yeni donanımları kullanarak oluşturduğu yüksek performanslı bilgisayarlar, oyun tutkunları kadar, çalışmalarında yüksek performanslı bilgisayarlara ihtiyaç duyan mimarlar, grafik tasarımcılar ve video editörleri gibi farklı meslek gruplarından insanların da beğenerek kullandığı ürünler olmayı başarmıştır. Monster’ın birbirinden güçlü bilgisayarları genç yönetmenlerin filmlerini kurgulamalarını kolaylaştıracak.
Son Başvuru Tarihi 1 Mayıs
Türkiye’nin her yerinden lise öğrencilerinin kısa filmleriyle katılabilecekleri 14. Uluslararası Altın Boğa Kısa Film Yarışması için son başvuru tarihi 1 Mayıs 2017. Yarışma şartlarını öğrenmek ve yarışmaya başvurmak için www.ielsinema.com adresini ziyaret edin.

Monster Hakkında
2005 yılında piyasaya girişiyle birlikte dizüstü bilgisayar dünyasında yüksek performansıyla çığır açan ve yepyeni bir standart sunan Notebook Canavarı Monster, son 12 yılda birçok ilke imza atmıştır.
Monster, İş İstasyonları Serisi (Workstation) ve Oyun Serisi (Gaming) olmak üzere iki kategoride dizüstü bilgisayar üretimi gerçekleştirmektedir. Oyun tutkunlarının masaüstü bilgisayar tabusu ilk kez Monster Notebook ile yıkılmış ve “oyun bilgisayarı” konsepti notebook dünyasına Monster sayesinde taşınmıştır. Yüksek hız, kapasite ve performans açısından üstün bir teknoloji sunan Monster Notebook, oyun tutkunları kadar mimarlar, grafik tasarımcılar gibi kapasiteye ve performansa ihtiyaç duyan farklı profillerdeki meslek gruplarının da kısa zamanda gözdesi haline gelmiştir.


2005 yılından bu yana kullanıcılarına farklı bir iş ve oyun deneyimi yaşama olanağı veren Notebook Canavarı, bunu, yüksek kapasiteye sahip SSD ya da 7200 RPM sabit diskler, yüksek kapasiteli ve performanslı bellekler ve yine yüksek performansa sahip ekran kartlarıyla gerçekleştirmektedir.


Resmi Web Sitesi:


https://www.monsternotebook.com.tr


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

İlginizi çekebilir