Sinema Tümü

28. Avrupa Film Ödülleri sahiplerini buldu...


Sizce Nasıl?

28. Avrupa Film Ödülleri Haus der Berliner Festspiele Salonu'nda düzenlenen törenle sahiplerini buldu

Avrupa 28. Film Ödülleri'nde, Paolo Sorrention'un yönettiği "Youth" en iyi film seçildi.
Avrupa Film Akademisince verilen ve "Avrupa'nın oscarları" olarak kabul edilen ödüller, Haus der Berliner Festspiele Salonu'nda düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Törende en iyi film ödülüne İtalyan yönetmen Paolo Sorrentiono'nun "Youth" filmi layık görüldü. Sorrentino, bu filmle en iyi yönetmen ödülüne de sahip oldu. Michael Caine, "Youth"taki performansıyla en iyi erkek oyuncu, Charlotte Rampling ise "45 Years" filmindeki rolüyle en iyi kadın oyuncu ödülünü kazandı. En iyi senaryo ödülü "The Lobster" filmiyle Yorgos Lanthios ve Efthimis Filippou'ya verildi.

 

Avrupa Keşif Ödülü Ergüven’in

 

Türk yönetmen Deniz Gamze Ergüven'in yönettiği "Mustang", Keşif Ödülü'ne layık görüldü. Türkiye, Fransa ve Almanya ortak yapımı "Mustang", en iyi film dalında da yarıştı.
Jure Pavlovice'in "Picnic"i en iyi kısa metrajlı film ödülünü aldı. 

 

Caine'ne Onur Ödülü 

 

Avrupa Film Akademisi Onur Ödülü'ne Michael Caine, Dünya Sinemasına Katkılarından Dolayı Onur Ödülü'ne Christoph Waltz, Yaşam Boyu Onur Ödülü'ne de Charlotte Rampling layık görüldü.
En iyi belgesel film, Hindistan kökenli İngiliz yönetmen Asif Kapadia'nın "Amy"si, en iyi komedi filmi ise İsveçli yönetmen Roy Andersson'un "A Pigeon Sat On A Branch Reflecting On Existence"sı seçildi.  Halkın Seçimi Ödülü de İspanyol yönetmen Alberto Rodriguez’in "Marshland" filmine verildi.

 


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

İlginizi çekebilir