Tiyatro Tümü

39. Basamak Zorlu Psm de


Sizce Nasıl?

Kahkahası ve heyecanı hiç bitmeyen “39 Basamak”, 30-31 Mart’ta Zorlu PSM Drama Sahnesi’nde! Demet Evgar, Engin Hepileri, Bülent Şakrak ve Okan Yalabık’ın birlikte rol aldığı oyun korku, gerilim ve komediyi büyülü bir formülle buluşturuyor.

HİÇ BİTMEYEN GERİLİMLİ KOMEDİSİYLE “39 BASAMAK” ZORLU PSM’DE! 

Kahkahası ve heyecanı hiç bitmeyen “39 Basamak”, 30-31 Mart’ta Zorlu PSM Drama Sahnesi’nde! Demet Evgar, Engin Hepileri, Bülent Şakrak ve Okan Yalabık’ın birlikte rol aldığı oyun korku, gerilim ve komediyi büyülü bir formülle buluşturuyor.

John Buchan’ın, Alfred Hitchcock tarafından 1935’te beyazperdeye taşınan “39 Basamak” adlı gerilim romanı; daha sonra Patrick Barlow tarafından tiyatroya uyarlandı. Heyecan yüklü atmosferine incelikli ama geri planda duran bir mizah dozu da eklenen oyun, gerilim çerçeveli müthiş bir komediyi sahneye taşıyor. “39 Basamak”; karakterden karaktere giren oyuncuların muhteşem performansı ve temposu hiç düşmeyen hikayesiyle büyük beğeni topluyor.

1935 Ağustos’unda, Richard Hannay (Engin Hepileri), can sıkıntısını dağıtmak için bir tiyatro oyununa gitmeye karar verir. Hannay, o gece tiyatroda gizemli güzel Annabella’yla (Demet Evgar) tanışır ve kendini Londra’dan İskoçya’ya uzanan çok komik ve heyecanlı bir casusluk serüveninin ortasında bulur. Bu serüvende ise onlara pek çok rolle karşımıza çıkan soytarılar (Okan Yalabık ve Bülent Şakrak) eşlik eder. 

 

Mehmet Ergen’in Türkçeleştirdiği “39 Basamak”, Mehmet Birkiye’nin yönetmenliğinde tiyatroseverlerle buluşuyor. Dekor tasarımı Efter Tunç’a, kostüm tasarımı Ayşegül Alev’e, ışık tasarımı Cem Yılmazer’e, hareket düzeni Alpaslan Karaduman’a, kukla tasarımı ise Candan Seda Balaban’a ait. Yapımcılığını, oyuncularının kurduğu “Müşterek” isimli yeni oluşumun üstlendiği “39 Basamak”; Tiyatro.iN ve Pangar Tiyatro’nun da destekleriyle sahneye konuyor. 

“39 Basamak”, 30 Mart 2016, Çarşamba ve 31 Mart 2016, Perşembe akşamları Zorlu PSM Drama Sahnesi’nde tiyatroseverlerle buluşmaya devam ediyor. Başlama saati 20:30 olan oyunların biletleri Biletix, Zorlucenterpsm.com ve Zorlu PSM gişelerinde!

 

Bilgi için:
     
twitter.com/39Basamak
    
facebook.com/39Basamak

 

“39 BASAMAK” HAKKINDA


John Buchan’ın “39 Basamak” adlı gerilim romanı; 1935 yılında sinemanın dahi yönetmeni Alfred Hitchcock tarafından, heyecan yüklü atmosferine incelikli ama geri planda duran bir mizah dozu da eklenerek beyazperdeye taşındı. “39 Basamak”ı tiyatroya uyarlayan Patrick Barlow da, bu mizah anlayışını alabildiğine öne çıkararak; gerilim atmosferinin çevrelediği, alabildiğine çılgın bir komedinin izini sürdü. Barlow, “39 Basamak”ı oyunlaştırırken, Alfred Hitchcock’u sahne sahne takip ederek romandan çok filmin, Hitchcock’un uyarlamasını sahneye taşıdı.

Geleneksel komedi anlayışının vazgeçilmez öğelerini; dinamik ve durmak bilmez bir aksiyonu, olmayacak ama harikulade teatral rastlantıları, yaptıkları ile yapmak istedikleri birbirine uymayan karakterleri, binbir kalıba giren oyuncuları ustalıkla bir araya getiren bu uyarlama sonunda ortaya çılgın bir komedi çıktı.

 


30 Mart Çarşamba
31 Mart Perşembe
13 Nisan Çarşamba
14 Nisan Perşembe
26 Nisan Salı
27 Nisan Çarşamba
4 Mayıs Çarşamba
11 Mayıs Çarşamba
12 Mayıs Perşembe
18 Mayıs Çarşamba

*Oyunların hepsi Zorlu PSM Drama Sahnesi’nde oynanacaktır.

Etkinlik


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.