Tiyatro Tümü

"Ağır Roman" tiyatro yorumuyla Zorlu PSM'de sanatseverlerle buluşuyor.


Sizce Nasıl?

Prömiyeri, 16 Şubat’ta Eskişehir’de yapan oyun, ilk kez Zorlu PSM’de izleyicinin karşısına çıkıyor.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın sahneye koyduğu, Metin Kaçan’ın ünlü eserinden oyunlaştırılan “Ağır Roman”, 11-12-13 Mart tarihlerinde Zorlu Performans Sanatları Merkezi Ana Tiyatro sahnesinde tiyatroseverlerin karşısına çıkıyor.

Kalabalık oyuncu kadrosuyla göz dolduran eserin yönetmenliğini Barış Erdenk üstleniyor. Dekor Tasarımını Emre Satı, Kostüm Tasarımını Funda Karasaç ve Hareket Düzenini Sibel Erdenk’in üstlendiği oyun, kentin varoş mahallelerinden birinde, Kolera Mahallesi’nde geçiyor. Kentin ortasında sıra dışı bir yaşam süren Koleralılar’ın, yalnızlıklarını, acılarını ve aşklarını sarsıcı bir bakış açısıyla anlatıyor. Seyirciyi; suçun, şiddetin ve ötekileştirmenin görünür olduğu bir dünyaya tanıklık etmeye çağırıyor.

Prömiyeri, 16 Şubat’ta Eskişehir’de yapan oyun, ilk kez Zorlu PSM’de izleyicinin karşısına çıkıyor. Oyunun biletlerinewww.biletix.com, www.zorlucenterpsm.com üzerinden ve Zorlu PSM gişelerinden ulaşılabiliyor.

Seans : 11 Mart 2016 – 20.30 / 12 Mart 2016 – 20.30 /13 Mart 2016 -19.00

 

Yer: Zorlu Performans Sanatları Merkezi, Ana Tiyatro

 

Bilet fiyatları: 1. Kategori 60 TL / 2. Kategori – 50 TL

3. Kategori 40 TL

 

Zorlu Performans Sanatları Merkezi Hakkında - zorlucenterpsm.com

İstanbul’un sanat platformu Zorlu Performans Sanatları Merkezi dünyaca ünlü gösterileri, grupları ve alanında en iyi sanatçıları sahnelerinde ağırlıyor. Broadway ve West End müzikallerinden dansa, poptan klasik müzik, opera ve caza pek çok alanda performans sanatlarına ev sahipliği yapıyor ve her tür sanat etkinliği için farklı olanaklar sunuyor. Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde; 2,190 kişi kapasiteli zenginleştirilmiş akustik özelliğe sahip Ana Tiyatro ve 678 kişi kapasiteli doğal akustik özelliğiyle tasarlanan Drama Sahnesi’nin yanı sıra, bir senfoni orkestrasının kayıt alabileceği ‘karakutu’ tiyatro tarzında tasarlanan –110 kişi kapasiteli– Studio, bir galeri alanı ve sanat ile kendini ifade etmek isteyen herkese kapıları açık olan, son teknoloji ile donanımlı Şehir Sahnesi yer alıyor.


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.