Fotoğraf Tümü

Ağrı’nın Kalbine Yolculuk.


Sizce Nasıl?

Doğu Anadolu’nun efsanevi kenti Ağrı’nın dört bir köşesinden çekilen fotoğraflar...


Ağrı’nın Kalbine Yolculuk Başlıyor.

 

AĞRI FOTOĞRAFLARI HİLTON İSTANBUL BOMONTİ OTEL’DE SERGİLENİYOR...

 

Doğu Anadolu’nun efsanevi kenti Ağrı’nın dört bir köşesinden çekilen fotoğraflar, Türkiye’nin başlıca turistik giriş kapılarından biri olan Antalya ICF Havalimanı’ndaki serginin ardından, 16 Kasım – 30 Kasım 2015 tarihleri arasında, Hilton İstanbul Bomonti Hotel & Conference Center’da sergilenecek.

 

16 Kasım 2015 Pazartesi, Saat 15:00’te açılışı yapılan sergi ve iki hafta boyunca ziyarete açık olacak.

 

İbrahim Çeçen Vakfı’nın Ağrı’ya ilişkin ilk projesi olmadığına dikkat çeken IC Vakfı Genel Müdürü Dr. Meral Dinçer; “Bu defa Ankaralı fotoğraf sanatçılarını Ağrı’ya davet ederek Ağrı’nın fotoğraflarla belgelenmesini sağladık. IC Vakfı’nın Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi işbirliği ile gerçekleştirdiği bu proje kapsamında deneyimli fotoğrafçılar tarafından çekilen fotoğraflar “Ağrı’nın Kalbine Yolculuk, Üniversitesiyle Gelişen Kent” adıyla başlatılan ve fotoğraf sergileri, kitap ve foto sunumlar olmak üzere üç aşamadan oluşan bir proje kapsamında değerlendirilecek. Bu serginin Hilton İstanbul Bomonti Hotel’de sergilenmesi ise ayrı bir önem taşıyor” dedi.

 

Sergide yer alan fotoğraflar; İbrahim Çeçen Vakfı’nın, Ağrının Kalbine Yolculuk Projesi kapsamında, Ankaralı Gezginler Grubu’na üye dokuz deneyimli fotoğrafçının, Mayıs ayında bir hafta süren çekimler sonucu elde edilen 1000’den fazla fotoğraf arasından seçildi. Koordinatörlüğünü Timur Özkan ve Ayça Jones’un yürüttüğü projede sergilenen fotoğraflar; Ahmet Yay, Arzu Özgen, Aykut Fırat, Cihat Taşkın, Haluk Sargın, Murat Selam, Nuray Özener Değirmencioğlu, Volkan Güneş ve Zeynep Biner tarafından çekildi.

 

Ağrı’nın Kalbine Yolculuk Fotoğraf Sergisi’nin Antalya ve İstanbul’dan sonra, Ankara ve Ağrı’da tekrarlanması planlanıyor.

 

İletişim: Dr. Meral Dinçer, IC İbrahim Çeçen Vakfı Genel Müdürü

Kızılırmak Sokak No:31 Kızılay – ANKARA Tel: 0 312 417 82 64


www.icvakfi.org.tr


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

İlginizi çekebilir