Müzik Tümü

Akbank Sanat’tan Konser


Sizce Nasıl?

Akbank sanat’tan erık satıe’nin 150. doğum yılı anısına konser

Akbank sanat’tan erık satıe’nin 150. doğum yılı anısına konser

Son yıllarda yıldızı parlamaya başlayan 1985 doğumlu genç piyanist Georgy Voylochnikov, 29 Kasım 2016, Salı günü Akbank Sanat’ta müzikseverler ile buluşacak. 

Sanatçı, Akbank Sanat’taki konserinde, ünlü Fransız besteci Erik Satie’nin 150. Doğum yılı dolayısıyla, ağırlıklı olarak Satie’nin eserlerine yer verecek ve bestecinin Gnossiennes ve Gymnopédies gibi popüler eserlerini yorumlayacak.

Etkinlik: KONSER – Georgy Voylochnikov

Yer:            Akbank Sanat

Tarih:             29 Kasım 2016, Salı    
Saat:             20.00    

  Bilet Fiyatı:  Tam: 20 TL / Öğrenci: 10 TL

Georgy Voylochnikov hakkında
Georgy Voylochnikov piyano çalmaya babasının gözetiminde üç yaşında başladı. 2002’de Moskovo’daki Gnessins Müzik Okulu’nda Prof. Andrey Khitruk’la çalıştı. 2006’da Moskova Devlet Çaykovski Konservatuvarı’na girdi ve 2011-2014 yılları arasında burada Prof. Stanislav Iglonsky ile lisansüstü çalışmalar yaptı. 2014’ten bu yana çalışmalarına Prof. Ilya Scheps ile Köln Hochschule für Musik’te devam etmektedir.

 

Solist ve oda müziği icracısı olarak Rusya, Portekiz, Belçika, Polonya, Almanya, Japonya, İspanya, Andorra, Ukrayna, Hollanda ve İtalya’da konserler verdi. 2010 yılında, Polonya, Gdansk’ta düzenlenen ve Chopin’in 200. doğum yılı dolayısıyla düzenlenen festivale davet edildi.

Aldığı önemli ödüller:


2010’da, 16. Andorra Uluslararası Piyano Yarışması"Premi Principat de Andorra”da 2.lik, 2014’te Köln, Internationaler Musikwettbewerb Yarışması’nda 1.lik, 2015’te Almanya, Aachen,  Karl-Robert Kreiten Musikwettbewerb Yarışması’nda 1.lik; Günay Afrika, Pretoria, Uluslararası UNISA Piyano Yarışması’nda ve Bonn, Telekom Beethoven Yarışması’nda yarı final.


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.