Müzik Tümü

“Atlantikli Yıllar” ENKA Sahnesine Konuk Oluyor


Sizce Nasıl?

ENKA Kültür Sanat, Mart ayının son etkinliğinde müzisyen Tuluğ Tırpan ve oyuncu Serhat Kılıç’ı sahnesinde ağırlayacak.

ENKA Kültür Sanat, 29. Yıl Tiyatro Buluşmaları kapsamında, 28 Mart Salı akşamı Atlantic Records’un kurucusu Ahmet Ertegün'ün macerasını anlatan Atlantikli Yıllar’ı sahnesine konuk edecek. Gerçek caz, soul ve funk tutkunlarının kalbinde bambaşka bir yeri olan ve birçok müzik efsanesinin dünya sahnesine çıkmasını sağlayan Ahmet Ertegün’ün hayatından kesitler sunarak, o dönemin ruhunu sahneye taşıyacak olan etkinlik, müzik tutkunlarına eşsiz bir deneyim yaşatacak.

Robert Greenfield’in Ertegün ölmeden önce kendisiyle birlikte çalışarak kaleme aldığı ‘The Last Sultan-Son Sultan’ isimli kitabı okuyup, bu büyük müzik adamının hayat hikayesinden ilham alan piyanist ve besteci Tuluğ Tırpan ile bu projeye dair hayalini paylaştığı aktör ve şarkıcı Serhat Kılıç’ın tecrübelerini birleştirerek hazırladığı ‘Atlantikli Yıllar’; Atlantic Records’un hit olmuş parçalarını Türkiye’nin önde gelen müzisyenlerinden oluşan bir orkestra ve sürpriz konuklar eşliğinde sahneye koyacak.

29. Yıl ENKA Kültür Sanat Tiyatro Buluşmaları’nın, 5 Nisan tarihine kadar devam edecek etkinlik programı için facebook.com/enkakultur, instagram.com/enkakultur ve twitter.com/enkakultur adreslerini takip edebilirsiniz.

Tam: 40 TL ve Öğrenci: 20 TL olarak fiyatlandırılan 29. Yıl ENKA Kültür Sanat Tiyatro Buluşmaları etkinlik biletlerine; Biletix.com, Biletix satış gişeleri, Çağrı Merkezi ve ENKA Kültür Sanat Gişesi’nden ulaşabilirsiniz.

 


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.