Mutfak Tümü

Avlu Yeniköyde Gün Boyu Yemek Zevkinizi Heyecanlandıran Lezzetler!


Sizce Nasıl?

Günlük yaşantınızda evinizdeki rahatlığa alternatif bir yaklaşım sunan “Avlu Yeniköy” İstanbullu lezzet düşkünlerinin buluşma noktası haline geldi.

Yeniköy sahil yolunun kadim çınar ağaçları altında yer alan “Avlu Yeniköy” Casual Fine Dining konseptine uygun mekan tasarımı ve menüsünde yer alan lezzetli yemekleri ile adından söz ettiriyor. Avlu Yeniköy’ün menüsünde yer alan tüm lezzetler, Avlu’nun usta şefleri tarafından özenle seçilerek bir araya getirdiği günlük ve taze ürünlerden oluşuyor.

Menüde öne çıkan lezzetler arasında başlangıçlardan Hindistan Cevizi Sütü ile marine edilmiş “Tom Kha Gai Çorbası” ve duyulduğunda tadında merak uyandıran “Baklava Hamurunda Ördek” yer alıyor. Ana yemekte ise 48 saatte “Sous Vide” (buhar banyosu) ilepişirilip, füme patlıcan kreması ve özel soslarla hazırlanan “48 Saatte Kuzu Küreği” ile “Etüve Vapeur" tekniği ile pişirilen “Melisa Buharında Levrek”, tatlılarda da glaze edilerek hazırlanan dağ yemişleri ile servis edilen “Lemon & Lemon” yer alıyor.

Gün boyu yemek zevkinizi heyecanlandıran Avlu Yeniköy, farklı damak tatlarına hitap eden lezzetlerin yanı sıra, pazar sabahının vazgeçilmezi kahvaltıyı da yöresel, taze ve doğal lezzetleriyle misafirlerine sunuyor. Kalp ve vücut sağlığını dost edinen kahvaltı seçenekleri tadılmaya değer nitelikte. Bodrum ve Antakya gibi birçok yöreyi kahvaltı tabağında buluşturan lezzetleri Avlu Yeniköy’ün kahvaltı menüsünü oluşturuyor.

Adres: Yeniköy Mahallesi, Köybaşı Cad. No:80, 34464 Sarıyer - İstanbul
Açılış/Kapanış saatleri: 9AM –23PM (Cuma ve Cumartesi kapanış 2 AM)


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.