Müzik Tümü

Babylon'da bu hafta


Sizce Nasıl?

Babylon’un bu haftaki programında Guts, Midnight Session’da Kabus Kerim, Pazar Pazar Babylon: Damla Pehlevan, Robert Glasper Experiment, Göksel ve Hey! Douglas var.

Babylon'da bu hafta
Babylon’un bu haftaki programında Guts, Midnight Session’da Kabus Kerim, Pazar Pazar Babylon: Damla Pehlevan, Robert Glasper Experiment, Göksel ve Hey! Douglas var. 


XXF Very Very French Festival kapsamında Guts 26 Kasım Cumartesi akşamı Babylon’da sahne alıyor. Hip-hop ve soul’u elektronik elementlerle birleştirdiği eğlenceli performanslarıyla dikkat çeken Guts’tan sonra Babylon’da müzik Midnight Session’da devam ediyor. “Eskiden yeniye, daima ileriye” mottosuyla eski usul hip hop kültürünü yaşatan Kabus Kerim Midnight Session’da müzikseverlerle buluşuyor. 


Pazar Pazar Babylon’un 27 Kasım Pazar günkü konuğu XXF Very Very French Festival kapsamında Damla Pehlevan. Alman DJ Shantel’in “Anarchy & Romance” turnesi kapsamında Avrupa ve dünyanın önemli sahnelerinde yer alan müzisyen, solo projesi ile dikkat çekiyor. Damla Pehlevan’ın özgün repertuvarında, kendi parçalarının yanı sıra, Edith Piaf'tan Ajda Pekkan'a uzanan farklı dillerde şarkılar bulunuyor.


Grammy ödüllü müzisyen Robert Glasper’ın projesi “Robert Glasper Experiment” Ford’un katkılarıyla 30 Kasım Çarşamba akşamı Babylon’da müzikseverlerle bir araya geliyor. Okul yıllarında basçı Christian McBride ve saksafon ustası Kenny Garrett gibi müzisyenlerle çalışma fırsatı yakalayan müzisyen, piyanosuyla funky jazz ve hip hop’ı ustaca harmanlıyor. Glasper, Amerikan Doğu yakası hip hop müziğinin köklerinden Blue Note ekolü cazın uçlarına uzanan performanslar sergiliyor.


Türkçe müziğin sevilen ismi Göksel, 1 Aralık Perşembe akşamı benzersiz şarkı sözleri ve güçlü sesiyle buluşturduğu müziğiyle Babylon’da sahne alıyor. Son albümü “Sen Orda Yoksun” ile müzik kariyerinde 9 albüme imza atan Göksel, Babylon’da hayranlarına unutulmayacak bir gece yaşatmaya hazırlanıyor.


Türkiye hip hop sahnesinin en yetenekli isimlerinden Veyasin’in projesi olan Hey! Douglas 2 Aralık Cuma akşamı Babylon’da sahne alıyor. 70'li yılların Psychedelic, Funk, Soul şarkılarını Disco ritimleri ile harmanlayarak sample ve setler oluşturan Hey! Douglas, son zamanların en başarılı solo projeleri arasında sayılıyor.


Babylon konser biletleri biletix.com, Biletix satış gişeleri, Çağrı Merkezi ve Babylon Gişesi’nden satın alınabiliyor.

 


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.