Müzik Tümü

Babylon'da Sahne Fransızların


Sizce Nasıl?

Fransız elektronik müzik sahnesinin yetenekli ikilisi AaRON, 8 Aralık Çarşamba günü hem yeni hem de eski şarkılarıyla yeniden Babylon’da sahne alıyor.


Fransız müziğinin tüm renklerini iki yıldır Babylon’a taşıyan “XXF - Very Very French” müzik festivalinde bu sezon da birbirinden güçlü ve yaratıcı Fransız sanatçılar bir araya geliyor. İstanbul Fransız Kültür Merkezi ve Babylon işbirliğiyle düzenlenen festivalde Rover, Brodinski, The Shoes, Jean Tonique, La Caravane Passe ve Aaron, Babylon’da sahne alıyor.

 

Fransız elektronik müzik sahnesinin yetenekli ikilisi AaRON, 8 Aralık Çarşamba günü hem yeni hem de eski şarkılarıyla yeniden Babylon’da sahne alıyor. Kendilerini tekrar etmekten hiç hoşlanmayan ve her albümde tarzlarını yeniden keşfeden ikili Detroit, Techno & Chicago House’u minimal ritimlerle harmanlıyor.

 

Şarkıcı ve söz yazarı Timothée Régnier, bilinen adıyla Rover, 23 Kasım Çarşamba günü Babylon’a konuk oluyor. İnsanların sınırlarını genişletmesini, gelecekten korkmak yerine ona güvenmelerini istiyorum” diyen Rover, üretimlerinde sıklıkla sevgi ve dostluk kavramlarını kucaklıyor.

 

Fransız DJ ve prodüktör Brodinski, 25 Kasım Cuma günü Babylon’da müzikseverlerle buluşuyor. Ritimler arasında gezinirken vokal sample’ları ve loop’ları kullanmayı ihmal etmeyen Brodinski, son yılların en yetenekli isimlerinden biri olarak gösteriliyor.


“People Movin”, “Stay The Same” ve “Time To Dance” şarkıları ile ismini duyuran Fransız electro rock ikilisi The Shoes 3 Aralık Cumartesi günü Babylon’da dinleyicileri bekliyor. Jake Gyllenhaal’in sosyopat bir katili canlandırdığı “Time To Dance” videosu ile dikkatleri üzerine çeken grup, coldwave’den, 90’lar UK trance’e, new wave’den elektroniğe uzanan geniş yelpazede müzik dizayn ediyor.

 

Dans pistlerine yaptığı house dokunuşlarıyla dikkatleri üzerine çeken Jean Tonique, 3 Aralık Cuma günü The Shoes’un ardından Midnight Session’da Babylon’da performans sergiliyor. Nostaljik funk örneklerini modern ritimler ile buluşturan, bugünün rock klasiklerini dans pistleri için yeniden yorumlayan Jean Tonique, yaratıcılığı ve yeteneğiyle dinleyicileri şaşırtıyor.

 

Punk’tan şansonlara uzanan geniş müzik yelpazesiyle La Caravane Passe, 4 Aralık Pazar günü XXF Very Very Franch festivali kapsamında ücretsiz gerçekleştirilen Pazar Pazar Babylon’un konuğu oluyor.

 

Babylon konser biletleri biletix.com, Biletix satış gişeleri, Çağrı Merkezi ve Babylon Gişesi’nden satın alınabiliyor.


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.