Tiyatro Tümü

BBT’nin Oktay Rıfat Gecesi


Sizce Nasıl?

BBT; Kasım ayı boyunca sürecek “4x100” isimli projesi...


BBT;  Kasım ayı boyunca sürecek “4x100” isimli projesi kapsamında,100 yaşını deviren dört oyun yazarımız Haldun Taner, Melih Cevdet Anday, Oktay Rifat, ve Aziz Nesin’in sık sahnelenmeyen oyunlarından oluşan bir seçki hazırladı.
                
Tiyatromuzun klasik eserlerini öncelikle yeni kuşaklara aktarmayı hedefleyen tek günlük bu   etkinliklerden üçüncüsünde, Edip Saner'in yönetiminde Oktay Rifat'ın "Atlarla Filler ya da Dirlik Düzenlik"  isimli  oyunu seyirci ile buluşacak.

                 
Nuri, uzaktan bakıldığında, her şeyin yolunda gittiği huzurlu bir aile hayatı yaşamaktadır. Nişanlanmasına az bir süre kalmıştır. Annesiyle babası yirmi üçüncü evlilik yıldönümlerini kutlayacaktır. Tam da o gün Nuri’nin ateşi yükselir, bir türlü düşmez. Bu ateş bilindik bir hastalığı değil yeni bir kişiyi çıkarır ortaya. Nuri’nin kişiliği yüksek ateşle bölünür, diğer benliği Cengiz, Nuri’den ayrılarak bağımsız bir kişi olarak ailenin sakin hayatını darmadağın eder.

Oyunun sahnelenmiş okuma tiyatrosu olarak sunumunun öncesinde onur konuğu olan Prof. Dr. Cevat Çapan ile değerli yazar Özen Yula'nın moderatörlüğünde, Oktay Rifat üzerine bir söyleşi düzenlenecek.

Ali Aziz ÇÖLOK, Burak DUR, Defne ŞENER GÜNAY, Elif ÜRSE, Erol Ozan AYHAN, Gözde AYAR, Hüseyin DURAK, Mustafa Sercan YENER ve Sevda KARABULUT’un rol aldığı bu özel etkinlik; 

 

19 Kasım Perşembe günü, saat 20:30'da Yunus Emre Kültür Merkezi, Müşfik Kenter Sahnesi'nde gerçekleştirilecek.

Büyük ilgi gören “4x100” projesinin  4.sü Aziz Nesin ‘in  “Düdükçülerle Fırçacıların Savaşı” ise 26 Kasım Perşembe  saat 20.30’da.
                      
Biletlere  BBT'nin web sitesinden ve gişeden ulaşılabilir.

www.bbt.bel.tr / Gişe Tel: 0 212 661 38 94-95


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.