Tiyatro Tümü

Benimle Gelir Misin? Stuttgart'da Kapalı Gişe


Sizce Nasıl?

Ebru Nihan Celkan'ın oyunu Stuttgart'da Kapalı Gişe

Ekim ve Kasım biletleri tükendi
Almanya'nın en büyük şehir tiyatrolarından Schauspiel Stuttgart tarafından sahnelecek Ebru Nihan Celkan'ın son metni Last Park Standing (Benimle Gelir Misin?)'in  provaları devam ediyor.

Avrupa prömiyeri 31 Ekim 2019'da gerçekleşecek oyunun açıklanan 1 Kasım 2019 ve 3 Kasım 2019 gösterimlerinin de biletleri şimdiden tükendi.

Oyunun yönetmenliğini aynı zamanda sinema yönetmenliği yapan Nuran David Çalış üstlenirken oyuncu kadrosunda Josephine Köhler , Anne-Marie Lux ve Valentin Richter yer alıyor.

Oyunun dramaturjisini ise Bastian Boẞ ve Sina Katharina Flubacher üstleniyor. 

Ebru Nihan Celkan Schauspiel Stuttgart'ın Türkiye'den sahnelediği ilk oyun yazarı.

Türkiye’nin güncel ve tartışılması zor konularını merkeze alan oyunlarıyla tanınan oyun yazarı Ebru Nihan Celkan Almanya'nın köklü yayınevi S.Fischer Verlage ile Almanca konuşulan ülkelerde oyunlarının temsil edilmesi için Nisan ayında sözleşme imzalamıştı. Ebru Nihan Celkan yayınevinin Türkiye'den temsil ettiği ilk yazar.

Oyunun dünya prömiyeri 29 Ocak 2019 tarihinde Toy İstanbul'da gerçekleşmişti. Türkiye prodüksiyonun yönetmenliğini Sami Berat Marçalı üstlenirken Elif Ürse, Başak Ertan Kıvılcımoğlu ve Barış Gönenen oyuncu kadrosunu oluşturuyor. Türkiye prodüksiyonu 2019/2020 sezonunda da Toy İstanbul'da sahnelenmeye devam ediyor. 

Detaylı Bilgi: https://www.schauspiel-stuttgart.de/en/whats-on/2019-20-/last-park-standing/

Schauspiel Stuttgart Web Sitesi: https://www.schauspiel-stuttgart.de/


Katharina.Parpart@staatstheater-stuttgart.de


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

İlginizi çekebilir