Fotoğraf Tümü

Benİstanbul fotoğraf sergisi açılıyor


Sizce Nasıl?

100 amatör fotoğrafçının fotoğraflarından oluşan Benİstanbul fotoğraf sergisi 2 Nisan Cumartesi günü sanatseverlerle buluşuyor Caddebostan Kültür Merkezi'nde

“Fotoğraf Gezginleri” adlı grupta bir araya gelen 100 amatör fotoğrafçının fotoğraflarından oluşan Benİstanbul fotoğraf sergisi ve Benİstanbul kitapları Caddebostan Kültür Merkez’inde 2 Nisan Cumartesi günü sanatseverlerle buluşuyor. Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında Benİstanbul kitap satışından elde edilecek gelir de UNİCEF’e bağışlanacak.  

 


Projenin yaratıcısı Fotoğrafçı Niko Guido’nun aynı zamanda danışmanlığını üstlendiği “BENİstanbul”, yaşam boyu süren bir fotoğraf projesi olarak tasarlandı. Projenin en önemli amacı,İstanbul’un gelişen ama aynı zamanda hızla değişen yüzünü fotoğraflarla belgeleyerek kayıt altına almak ve gelecek kuşaklara miras olarak aktarılacak büyük bir arşiv oluşturmaktı.
Sergide yaklaşık üç önce “Fotoğraf Gezginleri” adlı grupta bir araya gelen katılımcıların fotoğrafları yer alıyor. 

 


Her yıl tekrarlanacak olan “BENİSTANBUL” Fotoğraf Projesi ile kentin tarihi, gelenekçi ve eskimeyen yüzünün yanında, gecesiyle gündüzüyle gülümseyen yüzü, bazen de kaotik havası bu fotoğraflarda yaşam buluyor. İstanbul’un dört bir yanında yaşamlarını süren İstanbullular da fotoğraf karelerine yansıyor.


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.