Tiyatro Tümü

Bilkent Tiyatro Günleri'nde Buluşuyor


Sizce Nasıl?

V. Bilkent Tiyatro Günleri bu yıl 20-24 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek.

 

GELECEĞİN OYUNCULARI BİLKENT TİYATRO GÜNLERİ'NDE BULUŞUYOR

V. Bilkent Tiyatro Günleri bu yıl 20-24 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek. Bilkent Tiyatro Bölümü'nün düzenlediği  festivale Türkiye'nin tüm tiyatro bölümleri davetli.

Ankaralı tiyatroseverler bu yaz 5. Bilkent Tiyatro Günleri'nde geleceğin oyuncularını izleme fırsatı bulacak. Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları (MSSF) Tiyatro Bölümü, 20-24 Haziran tarihleri arasında Türkiye'nin tüm tiyatro bölümlerinin davetli olduğu V. Bilkent Tiyatro Günleri'ne ev sahipliği yapacak. Zonguldak’tan Eskişehir’e, Türkiye'nin  dört bir yanından gelen genç tiyatrocular, oyunlarını Bilkent Üniversitesi MSSF Tiyatro sahnesinde Ankaralı izleyicilerin beğenisine sunuyor. Bu yılki festivale İran da bir oyunla katılıyor.

Geleceğin tiyatrocularının buluşma noktası

Geleceğin Türk tiyatrosuna yön verecek oyuncuları ve yönetmenlerini ağırlayan festival, Türkiye'deki farklı tiyatro bölümlerinin birbirlerini izlemelerine ve değerlendirmelerine olanak sağlıyor.  Bilkent Tiyatro Bölüm Başkanı Y. Doç. Jason Hale, Bilkent Tiyatro Günleri'nin Türkiye'nin tüm tiyatro bölümlerinde eğitim gören öğrencileri bir araya getiren tek festival olduğunu belirterek ''Bilkent Üniversitesi Tiyatro bölümü öğrencilerinin genç tiyatrocularla buluşma isteği sonucunda ortaya çıkan etkinliğimiz bu yıl beşinci kez düzenleniyor. Tiyatro bölümü olarak bu etkinliğe ev sahipliği yapmaktan mutluluk duymaktayız'' diye konuşuyor.

Tiyatro öğrencileri için profesyonel dünyaya bir adım

Bilkent Tiyatro Günleri'nde davetli okul ve toplulukların bir hafta boyunca sergileyecekleri gösteriler dışında atölye çalışmaları ve söyleşiler düzenleniyor. Festival Komitesi Öğrenci Başkanı Beril Pozam, Tiyatro Günleri'nde gelecekte birlikte çalışacakları meslektaşlarıyla çok yönlü bir iletişim platformu yarattıklarını belirterek "Festival için çalıştığımız bu süreçte profesyonel bir tiyatroda olması gereken bütün işleri paylaşıp öğrenmeye çalışıyoruz. Festivale davet ettiğimiz topluluklarla kurduğumuz bu çok yönlü iletişim, bizlere oyunculuğun ötesinde tiyatrocu olmayı öğretiyor" diyor.

İlk kez 2012'de düzenlenen Bilkent Tiyatro Günleri bugüne kadar Adana, Ankara, Erzurum, Ordu, Isparta, İstanbul, Samsun başta olmak üzere pek çok tiyatro bölümünü ağırladı. Temsiller Bilkent Kampüsü'nde MSSF binası içinde yer alan Bilkent Tiyatro Salonu'nda gerçekleşecek. Ankaralı tiyatro tutkunlarının ücretsiz izleyeceği oyunların sahnelendiği Bilkent Tiyatro Sahnesi'ne Tunus, Sıhhiye ve Bahçeli'den servisle ulaşılabiliyor.  

Etkinlikle ilgili ayrıntılı bilgi ve program için www.bilkenttiyatro.com

 

BİLKENT TİYATRO GÜNLERİ

Zehra Cinel, Tiyatro Böl. İdari Asistan: +90(312) 290 16 20 
Beril Pozam +90 (507)076 73 00

E-Posta:
bilkenttiyatrosu@gmail.com
Adres: BİLKENT ÜNİVERSİTESİ, MÜZİK ve SAHNE SANATLARI FAKÜLTESİ- TİYATRO BÖLÜMÜ, 06800 BİLKENT-ÇANKAYA/ANKARA
www.bilkenttiyatro.com


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.