Müzik Tümü

Bir gitar virtüözü, nefes kesen kostümler ve dünyanın en yetenekli dansçıları


Sizce Nasıl?

‘Benise: The Spanish Guitar’ 19 Mart’ta Zorlu PSM’ye geliyor

 

‘Benise: The Spanish Guitar’

19 Mart’ta Zorlu PSM’ye geliyor

 

Geçmişte TV’de yaptığı müzik ve dans şovuyla Emmy Ödülü’ne layık görülen gitar virtüözü Roni Benise, muhteşem bir sahne performansı ile, 19 Mart’ta Zorlu PSM’ye geliyor. Benise: The Spanish Guitar isimli şovunda sanatçıya, dünyanın en yetenekli dansçıları arasından seçilen The Gitanas mükemmel kostüm tasarımlarıyla eşlik edecek.

 

Emmy ödüllü gitar virtüözü Roni Benise'in yaratıcısı olduğu ihtişamlı gösteri Benise: The Spanish Guitar, 19 Mart tarihinde Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde gerçekleşecek. Amerikalı sanatçı Roni Benise'in Nebraska'da başlayıp Los Angeles'ta devam eden hikayesi, günümüzde pek çok ülkeyi etkisi altına almış durumda. Sanatçının müzik endüstrisi tarafından büyük bir merakla takip edilen ve Emmy'ye kadar uzanan başarılı kariyeri, bugüne kadar 7 stüdyo albümü olarak dinleyicilerine ulaştı. Bir rock yıldızı olmak isterken flamenkonun büyüsüyle tanışan ve o günden bu yana klasik gitarını elinden düşürmeyen Benise, farklı elementleri bir araya getirdiği işlerinde dünya müziğine eşsiz yorumuyla değer katıyor.

 

Flamenko, vals ve tango aynı sahnede...

2010 yılında DVD ve Blu-ray formatında yayınlanan gösterisi The Spanish Guitar; flamenko, vals, tango ve salsa başta olmak üzere dünya müziğinin farklı yüzlerinden ilham alan sanatçının doruk noktası sayılabilir. Müziği dans ve teatral öğelerle yoğurarak mükemmeliyete adım atan Benise, dünyanın en yetenekli dansçıları arasından seçilen ekibi The Gitanas ile büyülü bir atmosfer yaratmakta zorluk çekmiyor.

 

Sahne şovlarıyla tüm dünyayı sallayan Madonna ve Jennifer Lopez’in koreografı

Alex Magno’nun eseri

Spanish Guitar'da Roni Benise'in zamansız müziğini tamamlayan iki unsur var. Birincisi; Madonna, Britney Spears ve Jennifer Lopez'in de aralarında bulunduğu dünyaca ünlü sanatçılarla çalışan Brezilyalı koreografi ustası Alex Magno'nun hazırladığı mükemmel koreografi. İkincisi ise, gösterinin ruhunun oluşmasında büyük payı olan kostüm seçimleri. Bu iki unsur, Roni Benise'in virtüözleştiği flamenko gitarının etkisini daha da artırıyor.

 

Tarih: 19 Mart Cumartesi, Saat: 21.00

Yer: Zorlu PSM – Ana Tiyatro

Bilet fiyatları ve detaylı bilgi için...

 

Zorlu Performans Sanatları Merkezi Hakkında - zorlucenterpsm.com

İstanbul’un sanat platformu Zorlu Performans Sanatları Merkezi dünyaca ünlü gösterileri, grupları ve alanında en iyi sanatçıları sahnelerinde ağırlıyor. Broadway ve West End müzikallerinden dansa, poptan klasik müzik, opera ve caza pek çok alanda performans sanatlarına ev sahipliği yapıyor ve her tür sanat etkinliği için farklı olanaklar sunuyor. Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde; 2,190 kişi kapasiteli zenginleştirilmiş akustik özelliğe sahip Ana Tiyatro ve 678 kişi kapasiteli doğal akustik özelliğiyle tasarlanan Drama Sahnesi’nin yanı sıra, bir senfoni orkestrasının kayıt alabileceği ‘karakutu’ tiyatro tarzında tasarlanan –110 kişi kapasiteli– Studio, bir galeri alanı ve sanat ile kendini ifade etmek isteyen herkese kapıları açık olan, son teknoloji ile donanımlı Şehir Sahnesi yer alıyor.


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.