Tiyatro Tümü

"Bir Köpeğin Araştırmaları" Son İki Oyun


Sizce Nasıl?

Franz KAFKA'nın ölümünden sonra, 1931 yılında yayımlanan ve birinci ağızdan anlattığı nadir hikayelerinden olan ''Bir Köpeğin Araştırmaları'' adlı eseri...

Franz KAFKA'nın ölümünden sonra, 1931 yılında yayımlanan ve birinci ağızdan anlattığı nadir hikayelerinden olan ''Bir Köpeğin Araştırmaları'' adlı eseri Culter'ın deneysel yorumuyla sahnede…

 Oyunculuk performansında yaratılan insan/köpek formu, izleyicinin içine girdiği kaotik atmosfer,  yönetmenin ve sahne tasarımcısının deneysel yorumu ile birlikte Kafka'nın bu önemli eseri ilk kez sahneye uyarlanıyor.

 Karakterin benliğiyle girdiği ve gittikçe trajikleşen tartışmaları; eylemsizliğinin getirdiği yaşamdan soyutlanma hali, kendi varoluşunu anlamlandırma çabası için giriştiği deneyler, kaçınılmaz yok oluş ile sonuçlanıyor.

Modern insanın bütün çıkmazlarının, insan/köpek karakterinin kendi ağzından çıkan kelimelerle, iki farklı canlının doğal sınırlarına da ulaşarak finale giden bu oyun, izleyiciyi çözüme yönlendirmeden kendi sorularını yaratmasını sağlıyor.

TARİH   / SAAT
15.05.2019 / 20:30
24.05.2019 / 20:30


BİLET AL
Gişe Tel : 0(212) 252 82 69
Adres: Hacı Mimi Mah. Hacımimi Külhanı Sok. No:28/A  Beyoğlu


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

İlginizi çekebilir