Sergi Tümü

Burgu Arjaan & Tango Arjaan by Rotana, “Düşler” Sergisine Ev Sahipliği Yapıyor


Sizce Nasıl?

Konuklarını ayrıcalıklı hizmet anlayışı ile ağırlayan, Burgu Arjaan by Rotana ve Tango Arjaan by Rotana, sanata ve sanatçıya da destek oluyor...

Konuklarını ayrıcalıklı hizmet anlayışı ile ağırlayan, Burgu Arjaan by Rotana ve Tango Arjaan by Rotana, sanata ve sanatçıya da destek oluyor. Burgu Arjaan& Tango Arjaan by Rotana otellerinin galerisinde yer alacak ressam Nilüfer Çolak’ın “Düşler” sergisi, sanatseverler ile buluşacak.

 

Dünyanın önde gelen uluslararası otel zincirlerinden olan Rotana, İstanbul’daki otelleri; “Burgu Arjaan by Rotana” ve “Tango Arjaan by Rotana” ile Anadolu Yakasındaki özel davetlerin, etkinliklerin, konferansların, toplantıların da tercih edilen mekanı oluyor.

 

 

Ressam Nilüfer Çolak’ın “Düşler” adlı sergisi, 16 Aralık -16 Şubat tarihleri arasında Burgu Arjaan & Tango Arjaan by Rotana otellerinin galerisinde sergilenecek. Nilüfer Çolak’ın “İçinden Enerji Akan Tuvaller” ile başlayan meditatif yolculuğu, hayallerin gerçeğe dönüştüğü “Düşler”le devam ediyor. Sanatçının, tuval üzerine karışık teknikle yaptığı resimler, enerjinin forma dönüştüğü meditatif bir yolculuk. Ateş, hava, su, toprak, ağaç elementlerinin dengeyle buluştuğu formlar, içinde bulunduğumuz ruh halini, hayallerimizi, mutluluklarımızı, kendi kendimizi iyileştirebilme gücümüzü yansıtıyor. Nilüfer Çolak’ın aralık ayından itibaren Burgu Arjaan & Tango Arjaan by Rotana otellerinin galerisinde sanatseverlerle buluşacak 9. kişisel resim sergisi “Düşler”in ana temasını ise “Hayat Ağaçları” oluşturuyor.

 

 

Nilüfer Çolak Kimdir?

1998’de Reiki öğrenmesiyle başlayan ruhsal dönüşüm yolculuğuna; feng shui, yoga, taomagic, relaksoloji vb bütünsel yaşam terapilerini de ekleyerek devam ediyor. 2003'te annesinin vefatını takiben Reiki seanslarında kendini bir tuvalin önünde oturur halde görmesi resim yolculuğunun başlangıcı oldu. Benzer görüntü rüyalarına da girmeye ve hayalinde canlanmaya devam edince, ruhsal rehberlik aldığına inanarak ve Reiki yaparak ilk resmine başladı. Görüntülerin sürekliliği sonucu resim yapmak yaşamının vazgeçilmez bir parçası oldu ve ilk kişisel sergisini bir yıl sonra Ekim 2004’te “İçinden Enerji Akan Tuvaller” ismiyle açtı. Halen uluslararası bir firmanın insan kaynakları departmanında çalışmaya devam eden Nilüfer Çolak, bütünsel yaşam terapileri deneyimlerini “Mutlu Yaşam Rehberi” adı altında düzenlediği interaktif workshoplarında da katılımcılarla paylaşıyor.

 

 

Sanatçının kişisel ve karma sergileri:

2015 - Düşler, Burgu Arjaa n& Tango Arjaan by Rotana Hotel

2013 - Hayatın Renkleri, Akatlar Kültür Merkezi

2011 - Beykoz Konakları Sanat Galerisi (Karma Sergi)

2010 - Yansımalar, Çamaş Sanat Galerisi

2008 - KAÇUV Karma Sergi – Harbiye Askeri Müze

2008 - Aşk ve Sonsuzluk – Çamaş Sanat Galerisi

2008 - Işıltılı Semboller – Lütfü Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı Rumeli Salonu

2007 - Aladoğan Art Gallery, Ekim karması (Karma sergi)

2007 - Yolculuk - Gümüşlük Sanat Evi, Gümüşlük-Bodrum

2006 - Yolculuk by Marinaverde Concept

2006 - Sefa SPA Yoga&Meditasyon çalışmaları, özel sergi

2006 - TESYEV Bir Buket Sevgi – Karma Sergi (Bağış) Aladoğan Art Gallery

2006 - Işıltılar – Aladoğan Art Gallery + www.lebriz.com

2005 - Her şey Aşk İçin – www.nevarneyok.com

2005 - Tsunami için Sanatsal Destek – Karma Sergi (Bağış) Aladoğan Art Gallery

2004 - İçinden Enerji Akan Tuvaller – www.nevarneyok.com


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.