Tiyatro Tümü

“Bütün Kadınların Kafası Karışıktır” İlk Gününden Herkesi Etkisi Altına Aldı!


Sizce Nasıl?

Dikkat çekici kadrosuyla, yılın en iddialı “bunalım komedisi” “Bütün Kadınların Kafası Karışıktır”ın prömiyeri; 13 Ocak 2016, Çarşamba akşamı Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde gerçekleşti!

KADINLARIN BUNALIM KOMEDİSİ;

“BÜTÜN KADINLARIN KAFASI KARIŞIKTIR”

İLK GÜNÜNDEN

HERKESİ ETKİSİ ALTINA ALDI!

 

Ece Temelkuran’ın aynı adlı kitabından sahneye aktarılan, Selen Uçer’in yazıp yönettiği “Bütün Kadınların Kafası Karışıktır”; izleyenlerden tam not aldı! AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu tarafından sahneye konan oyunda; oyunculuklarıyla göz dolduran Deniz Çakır, Şebnem Sönmez, Zeynep Kankonde, İpek Türktan Kaynak ve Kadir Çermik oyunun ilk gününde herkesi etkisi altına alarak ayakta alkışlandı. Halil Ergün, Ezel Akay, Ece Temelkuran, Menderes Samancılar, Selen Seyven, Aylin Aslım, Tülin Özen, Selen Öztürk ve Mahir İpek oyuncuları  prömiyerde yalnız bırakmayan isimler arasındaydı.

Dikkat çekici kadrosuyla, yılın en iddialı “bunalım komedisi” “Bütün Kadınların Kafası Karışıktır”ın prömiyeri; 13 Ocak 2016, Çarşamba akşamı Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde gerçekleşti! Ece Temelkuran’ın 1996 yılında yayınlanan ilk kitabının yeni bir yorumu olarak nitelendirilebilecek oyun, önce Seray Şahiner tarafından uyarlandı, ardından Selen Uçer tarafından günümüzde geçen bir olay örgüsü eklenerek kara komedi bir tiyatro oyununa dönüştürüldü.

 

Oyunun hem yazarlığını ve hem de yönetmenliği üstlenen ödüllü oyuncu Selen Uçer, “Bütün Kadınların Kafası Karışıktır” için deneyimli ve ünlü oyuncuları bir araya getirdi. Deniz Çakır, Şebnem Sönmez, Zeynep Kankonde, İpek Türktan Kaynak ve Kadir Çermik’in, alışkın olduğumuz ama bir o kadar da eğlenceli ve sıra dışı 5 karakteri canlandırdığı oyun; her türlü baskı altında verilen yaşam mücadelesini, kadınlarının kafasındaki “sistemli karışıklığını” sorguluyor.

 

Kocasından ayrılan, son kitabı yeni yayınlanmış yazar Ebru Uysal, bir buhran geçirmektedir. Evinin balkonundan bir intihar girişiminde bulunur. Komşuları Perran, ünlü şarkıcı Meltem Kaya ve yardımcısı Aysel cama çıkarlar ve onu durdurmaya çalışırlar. Ebru’nun isyanı devam ederken yüzleşmeler yaşanacaktır.

 

AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu’nun sanatseverlerle buluşturduğu oyunun dramaturgluğunu Saim Güveloğlu, dekor ve kostüm tasarımını Natali Yeres gerçekleştiriyor. 

 

“Bütün Kadınların Kafası Karışıktır”; 23 Ocak 2016, Perşembe akşamı Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde, 27 Ocak 2016, Çarşamba akşamı Trump Kültür ve Gösteri Merkezi sahnesinde izlenebilir. Başlama saati 20:30 olan oyuna ait biletler; Biletix’ten ve oyunun sahneleneceği gişelerden temin edilebilir. 

Bilgi için:    aysaorg.com

                    biletix.com

                    facebook.com/aysatiyatro/

 

Grup indirimleri için: AYSA Organizasyon

Tel:0 212 2536711 – 0533373437


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.