Dans Tümü

Cage'd Akbank Sanat'ta


Sizce Nasıl?

Profesyonel dans yaşamına New York’ta devam eden ünlü koreograf Korhan Başaran, geçtiğimiz Kasım ayında ilk kez Akbank Sanat’ta sergilediği yeni dans performası CAGE’d ile bir kez daha dans tutkunlarıyla buluşuyor.


KORHAN BAŞARAN CAGE’d İLE AKBANK SANAT’TA
 
Profesyonel dans yaşamına New York’ta devam eden ünlü koreograf Korhan Başaran, geçtiğimiz Kasım ayında ilk kez Akbank Sanat’ta sergilediği yeni dans performası CAGE’d ile bir  kez daha dans tutkunlarıyla buluşuyor. 
 
Ünlü besteci John Cage’in müziklerinin eşlik ettiği “dönüşüm olmazsa, gelişim yoktur” konulu dans gösterisi 11 Mayıs Çarşamba ve 18 Mayıs Çarşamba günleri saat 20.00’de gerçekleştirilecek. Gösteride Korhan Başaran’a danslarıyla Evrim Akyay, Aslı Güneş Sümer ve İpek Türktan Kaynak eşlik edecek.
 
Etkinlik:         Dans  Gösterisi – CAGE’d
Koreografi: Korhan Başaran
Dansçılar: Evrim Akyay, Aslı Güneş Sümer,İpek Türktan Kaynak, Korhan Başaran
 
Yer:                Akbank Sanat
Tarih:             11 Mayıs 2016, Çarşamba
                     18 Mayıs 2016, Çarşamba
Saat:             20.00
Bilet Fiyatı:    15 TL
 
 
Korhan Başaran hakkında
New York’ta yaşayan  Korhan Başaran, “Korhan Başaran and Dancers” topluluğunun artistik direktörüdür. Haziran ayında The Ailey Citigroup Theater’da sergilediği son gala performansı (I am Korhan, this is my dance) ile başta New York Times olmak üzere tüm basın organlarından olumlu eleştiriler alan Başaran, STEPS ve Peridance’te dans dersleri vermekte, DNA’da  da konuk eğitmenlik yapmaktadır. Başaran’ın koreografileri arasında, “Elegy, 2008”, “Seeking Beauty, 2009”, “K’s Search for L, 2010”, “The Second Elegy, 2010”, “I am Korhan, this is my dance, 2011”, “The Gathering, 2011” yer almaktadır. 2012 yılında Fazıl Say’ın Patara Balesi adlı eserine “İsimsiz” adlı bir dans gösterisi hazırlayan Başaran, 2012 Eylül’ünde disiplinlerarası yeni eseri “This is not a Hamburger”i gerçekleştirdi. Korhan Başaran, “A kin dof beau ty” adlı seçilmiş repertuarından oluşan gösterisiyle Ekim ve Kasım aylarında New York’un ardından İstanbul’da sahne alacak.
 
www.akbanksanat.com

 


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.