Kitap Tümü

Deniz Seki’den mektup var!


Sizce Nasıl?

İnkılâp Kitabevi etiketiyle raflardaki yerini alan Deniz’in Dibi’nde daha önce tanışmadığınız bir Deniz Seki’yle karşılaşacak, sanatçının içinden gelenleri paylaştığı kitabında daha önce başka yerde yayımlanmamış şiirlerini okuyacaksınız.

"Deniz olmak su olmak, akmak, derin olmak demek; dibe dalmak gerek. Benim serüvenimin rotası da şimdilik Deniz’in Dibi’ne doğru. Buralar çok derin ve bir o kadar dalgalı, ama öylesine de dingin ki. Yüzmeyi biliyorsan yaşadın, bilmiyorsan su yuta yuta, bata çıka öğreniyorsun. Gökyüzüne doğuyorsun."

 

Yaşadığı zorlu süreci böyle özetliyor Deniz Seki. Her şeyin bir sebebi olduğunu düşünen Seki, yaşamın değerini daha iyi anlamak, nefes aldığın her dakikaya şükretmek için dibi görmek gerek belki de diye düşünerek kâğıt kaleme sarılıp hissettiklerini en samimi şekilde Deniz'in Dibi'nde anlatıyor.

 

Topraksız Zincirlikuyu dediği cezaevinde kaleme aldığı satırlarında yaşadığı tüm olumsuzluklara rağmen umudunu kaybetmeyen Deniz Seki, Zümrüd-ü Anka kuşu misali küllerinden yeniden doğacağı günü bekliyor. Sevenlerinden ayrı kaldığı süreçte yaşadıklarını, kalbinden dökülenleri ve yeni şiirlerini Deniz'in Dibi'nde paylaşırken onu düşünen herkese bu şekilde yakınlaşmak istiyor.

 

Şarkılarıyla, yaşadıklarıyla gündemden düşmeyen, hakkında onlarca haber yapılan Deniz Seki'nin gerçekten neler yaşadığını, ne hissettiğini anlamak için uzaklara bakmanıza gerek yok. Kendisi her şeyi bizzat kaleme aldığı kitabı Deniz'in Dibi'nde anlatıyor.

 

Deniz Seki, Deniz’in Dibi, İnkılâp Kitabevi, İstanbul 2016

Sayfa Sayısı: 224

Fiyatı: 19 tl


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.