Müzik Tümü

Dev Halk Ozanı Aşık Veysel Türküleriyle Küçükçekmece'de Anıldı


Sizce Nasıl?

Aşık Veysel ölümünün 44. yıl dönümünde düzenlenen etkinlikte türküleriyle anıldı.

Aşıklar geleneğinin en büyük temsilcilerinden halk ozanı Aşık Veysel ölümünün 44. yıl dönümünde düzenlenen etkinlikte türküleriyle anıldı.

İnsan sevgisi, barış, hoşgörü ve kardeşlik düşüncelerini temel aldığı eserleriyle gönüllere taht kuran Aşık Veysel için, 44’üncü ölüm yıl dönümünde anma etkinliği düzenledi. Küçükçekmece Belediyesi tarafından Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen etkinliğe, AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz ve çok sayıda Veysel dostu katıldı.

AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, Aşık Veysel'i “O, bizim Aşığımız. Biz de ona aşığız. Anadolu kültürünü bizlere miras bıraktı. Anadolu'yu okuyan Veysel'i, Veysel yapan kendisi gibi kalabilmesidir. Mekanı cennet olsun.” sözleriyle andı.

“Söylediklerine Her Daim İhtiyacımız Var”

Aşık Veysel'in hemşerisi olduğuna dikkat çeken Temel Karadeniz “Onu Türkiye'nin dört bir yanından çok sevenlerin olduğunu biliyorum. Tüm katılımcılara, onun nağmelerini dinleyip, değerlerimize sahip çıktığınız için, samimiyetiniz için teşekkür ederim. Asrın insanının oyuncakları arttı. Herkes kendine eğlenecek bir şeyler buluyor ama değerlerimize de sahip çıkmalıyız. Birlik değil ikilik peşinde olursak Aşık Veysel'in dediği gibi bu ateş hepimizi yakar. O, 'sen altınsın ben tunç muyum, sen gümüşsün ben sac mıyım' derken hepimizin aynı olduğuna, insan olduğumuza dikkat çekmiştir. Onun söylediklerine her daim ihtiyacımız var. Çocuklarımıza da Aşık Veysel'i anlatmalıyız.” diye konuştu.

Programda halk müziğinin sevilen sesleri Celal Bakar, Nida Ateş ve Adile Kurt Karatepe "Uzun İnce Bir Yoldayım, Katip Arzuhalim, Güzelliğin On Par'etmez, Çırpınıp İçinde Döndüğüm" ve daha pek çok Aşık Veysel türküleri seslendirerek, katılımcıları mest etti. Başkan Karadeniz, konser sonunda konuklara teşekkür ederek çiçek verdi.


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.