Tiyatro Tümü

Dünya Pantomim Günü Kutlanıyor


Sizce Nasıl?

SGKM sahnesi, Mart ayında ses getiren etkinliklerinin yanı sıra sessiz tiyatro olarak bilinen Pantomim sanatının doğuşunu da kutluyor.

SEVGİ GÖNÜL KÜLTÜR MERKEZİ DÜNYA PANTOMİM GÜNÜ’NÜ KUTLUYOR
 

Koç Üniversitesi Sevgi Gönül Kültür Merkezi’nin (SGKM) Mart ayı programı birbirinden eğlenceli konser ve gösterilerle sanatseverlerle buluşuyor. SGKM sahnesi, Mart ayında ses getiren etkinliklerinin yanı sıra sessiz tiyatro olarak bilinen Pantomim sanatının doğuşunu da kutluyor. Her yıl 22 Mart’ta tüm dünyada kutlanan Dünya Pantomim Günü’ne özel program hazırlayan SGKM, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Pantomim Sanat Dalı 10’uncu Yıl Gösterisi’ne ev sahipliği yapacak. Gösteri saat 19:30’da izleyiciyle buluşacak.


Koç Üniversitesi Sevgi Gönül Kültür Merkezi (SGKM), Mart ayında da dopdolu bir içerikle sanatseverleri selamlıyor. SGKM, 22 Mart Dünya Pantomim Günü’nde İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Pantomim Sanat Dalı 10. Yıl Gösterisi’ne ev sahipliği yapacak. Koç Üniversitesi bünyesinde bulunan Sevgi Gönül Kültür Merkezi, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Pantomim Sanat Dalı öğrenci ve mezunlarının hazırladıkları pantomim oyunlarıyla izleyiciyi bu sanatın büyülü dünyasında keyifli bir yolculuğa çıkarmaya hazırlanıyor.


İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nın bünyesinde öğretim görevlisi ve pantomim sanatçısı Vecihi Ofluoğlu tarafından Türkiye’de ilk kez 2006 yılında kurulan bölüm, 10’uncu yılında, efsanevi Fransız pantomim sanatçısı Marcel Marceau’nun doğum günü olan “22 Mart Dünya Pantomim Günü” için hazırladığı özel bir repertuarla seyirciyle buluşuyor


*Ücretsiz, Davetiyeli

 

* Davetiyeler etkinlikten 2 gün önce tixbox.com.tr sitesinden alınabilecek.

 

Sevgi Gönül Kültür Merkezi (SGKM) Hakkında


Koç Üniversitesi Rumeli Feneri Kampüsü içinde konumlandırılan ve 2008 yılından günümüze hizmet veren Sevgi Gönül Kültür Merkezi kültür-sanat hayatını hem kampüs içinden, hem de okul dışından katılımcılarla buluşturmakta; konserler, tiyatro oyunları, film gösterimleri, resitaller, sergiler, dans performansları ve benzeri birçok etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır. SGKM, kampüsün farklı noktalarında da çeşitli türdeki etkinliklerin düzenlenmesine önayak olarak kampüsün günden güne daha da renklenmesini sağlamaktadır. Salı günleri terasta öğle arası caz etkinlikleri serisi SalıCaz!, Her Perşembe Kütüphane’den Mezunlar Lokali’ne kampüsün farklı köşelerinde gerçekleşen klasik müzik dinletileri serisi Perşembe Klasiği, çim alanda gerçekleşen Back To the College Açıkhava Sineması Haftası bunlara örnek verilebilir. Üniversite gençliğinin rüzgârını arkasına alarak her zaman yeni hedeflerle çok daha büyük projeler geliştirme misyonuyla çalışan Sevgi Gönül Kültür Merkezi, Koç Üniversitesi Rumeli Feneri Kampüsü’nde yer alan 360 kişilik koltuk kapasitesine sahip Sevgi Gönül Oditoryumu’nda ve kampüsün farklı ölçeklerdeki diğer kapalı ve açık alanlarında, hem sanatseverleri hem de birçok kurum ve kuruluşu ağırlamaktadır.

 

Ulaşım: Etkinlikler için Hacıosman Metro-SGKM arası ücretsiz gidiş-geliş servislerinden yararlanmak isteyenler sgkm@ku.edu.tr adresine mail atabilirler.


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.