Dans Tümü

Dünya Tango Günü Tangojean’de Kutlandı.


Sizce Nasıl?

Türkiye’nin ilk tango okullarından Tangojean, Dünya Tango Günü’nü kutladı.

Türkiye’nin ilk tango okullarından Tangojean, Dünya Tango Günü’nü kutladı. DJ Yüksek Şişe’nin müzikleriyle eşlik ettiği bu güzel gecede eğlence zarafetle buluştu.


 
Türkiye’nin ilk tango okullarından ve “Dans Özgürleştirir” mottosu ile hareket eden TangoJean, Dünya Tango Günü’nü “Dünya Tango Günü Milongası”nda coşkuyla kutladı.


Arjantin tangonun yapıldığı tüm ülkelerde kutlanan  bu güne ilişkin olarak Türkiye’nin sayılı tango eğitmenlerinden ve TangoJean’in sahibi İrfan Yüksel şunları söyledi:

 


“Tango tarihine isimleri altın harflerle yazılan Carlos Gardel ve Julio de Caro'nun doğum günü olan 11 Aralık, 1977'den bu yana Arjantin'de ve daha sonra tüm dünyada tango severler tarafından Dünya Tango Günü olarak kutlanıyor. 11 Aralık tarihi, önceleri Arjantin’de ulusal tango günü olarak kutlanıyordu. 

 

 

Daha sonra, Arjantin Tangosunun yapıldığı her yerde kutlanmaya başlandı. Biz de  Türkiye’nin ilk tango okullarından bir olarak her yıl TangoJean'de Dünya Tango Günü'ne özel milongayla kutluyoruz. Tangoyu merak eden veya aktif olarak tango yapan davetlilerimiz de bu özel gecede bize eşlik ediyorlar.”


Tango Dj’i Yüksel Şişe’nin müzikleri eşliğinde, kutlanan Dünya Tango Günü davetlilerine doyasıya eğlencenin kapılarını açtı.

 

 
Bilgi için:

PRoaktif İletişim- 0 212 343 61 53 (Pbx)
Gözde Ede /gede@proaktifiletisim.com
 


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.