Müzik Tümü

Dünyaca ünlü Flüt Sanatçısı Şefika Kutluer Aydın Doğan GüzelSanatlar Lisesi öğrencileriyle buluşuyor


Sizce Nasıl?

"Sihirli flüt" ünvanlı ünlü Türk flüt sanatçısı Şefika Kutluer 20 Şubat Cumartesi günü saat 14:30’da Ataşehir Aydın Doğan Güzel Sanatlar Lisesi flüt öğrencileriyle bir atölye çalışması gerçekleştirecek.

Dünyaca ünlü Flüt Sanatçısı Şefika Kutluer Aydın Doğan Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileriyle buluşuyor

 

"Sihirli flüt" ünvanlı ünlü Türk flüt sanatçısı Şefika Kutluer 20 Şubat Cumartesi günü saat 14:30’da Ataşehir Aydın Doğan Güzel Sanatlar Lisesi

flüt öğrencileriyle bir atölye çalışması gerçekleştirecek.

 

Ataşehir Aydın Doğan Güzel Sanatlar Lisesi flüt öğrencileri, 20 Şubat 2016 Cumartesi günü saat 14:30’da, dünyaca ünlü flüt virtüözü Şefika Kutluer’le biraraya gelecek. Yurtiçinde ve yurtdışında birçok önemli başarıyla tanınan Şefika Kutluer, gerçekleştireceği atölye çalışmasında Ataşehir Aydın Doğan Güzel Sanatlar Lisesi flüt öğrencileri ile deneyimlerini paylaşacak.

 

1996 yılından bu yana toplumun eğitim ve kültür düzeyini geliştirecek yatırımlar yapmak ve bu faaliyetleri desteklemek amacıyla kurulan Aydın Doğan Vakfı, Aydın Doğan Güzel Sanatlar Lisesi ile sanatta ülkemizi, ulusal ve uluslararası platformda en iyi şekilde temsil eden bireyler yetiştirmek, görsel sanatlar ve müzik alanlarında kaliteli eğitim vermek ve Türk sanatının gelişmesine katkıda bulunmayı hedefliyor.

 

Şefika Kutluer Kimdir?

New York Times eleştirmeninin verdiği "Sihirli Flüt" lâkabıyla tanınan Türk flüt virtüözü Şefika Kutluer, Ankara Devlet Konservatuvarı'ndan 3 sınıf atlayarak 1979 yılında mezun olmuştur. Aynı yıl Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'nda çalışmaya başlamış, yüksek lisans derecesini İtalyan hükümetinin davetlisi olarak gittiği Roma'da, Santa Cecilia Akademisi'nde almıştır. Viyana'da ilk kez katıldığı Uluslararası Flüt Yarışmasında 3. olan sanatçı ertesi yıl aynı yarışmada dünya birincisi olma başarısını yakalamıştır. 1985'te Türkiye'de Cumhurbaşkanlığı Kültür-Sanat Madalyası'nı almış, 5 Kıtada sayısız ülkede çeşitli konser turnelerde, uluslararası müzik festivallerinde, radyo-televizyon programlarında ülkesini temsil etmiştir. Ayrıca Birleşmiş Milletlerin 60. Yılı dolayısı ile Cenevre’de Birleşmiş Milletler Sarayında, İspanya sarayında Kral ve Kraliçe’nin huzurunda ve Japonya’da Prens Mikasa’nın himayesinde konserler vermiştir. Kutluer doğduğu kent Ankara’da, 2010 yılından itibaren her yıl, “Doğu Batı ile Buluşuyor” temalı “Uluslararası Şefika Kutluer Festivali”ni düzenlemektedir.

Bilgi için: Yağmur Malkoç / Ünite İletişim (212) 272 93 13

yagmur.malkoc@unite.com.trwww.unite.com.tr


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.