Kitap Tümü

Dünyaca Ünlü Yazarlar Öykü Festivali’nde Buluşuyor


Sizce Nasıl?

Türkiye’nin ve dünyanın en önemli öykücüleri, Uluslararası Öykü Festivali’nde bir araya geliyor. 16 Şubat'ta başlayacak festival beş gün sürecek.

Bu akşam başlayacak olan “Uluslararası” Öykü Festivali’ne eserleri 20’yi aşkın dile çevrilen Man Booker Ödüllü Yazar Ben Okri, Golden Pen Ödüllü yazar Mustafa Mestur ve Balkan edebiyatının güçlü ismi Boşnak yazar Filip Mürsel Begoviç konuk olarak katılacak.

 

20 Şubat’a kadar devam edecek olan uluslararası Öykü Festivali’nde öykü yazarlığı üzerine oturumlar, metin dramatizasyonları, öykü okumaları ve “hayal kurma atölyeleri” gibi pek çok etkinlikler gerçekleştirilecek. Beş gün sürecek festivalde; İngiltere, İran, Bosna Hersek, Ürdün, Bulgaristan, Filistin, Azerbaycan ve Makedonya’dan gelen konuk yazarlar, Türkiye’den okur yazarlarla buluşma fırsatını yakalayacak.

 

Festivalin yabancı konukları arasında ise; Afag Mesud, Alek Popov, Ben Okri, Filip Mursel Begović, Hisham Bustani, Mustafa Mestûr, Nenad Joldeski ve Ziad Khaddash gibi önemli öykü yazarları yer alıyor.

 

Ayrıca festivalin açılış programında, Moğol müziğinin ünlü grubu Sedaa, Türkiye’de ilk kez konser verecek.


Program: Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali Açılış Programı

Tarih: 16 Şubat Salı

Yer: Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi

Saat: 19.00


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.