Dans Tümü

Dünyanın en büyük breakdance yarışmasının Türkiye finalisti belli oldu


Sizce Nasıl?

Dünyanın en büyük teke tek breakdans karşılaşması Red Bull BC One Cypher’ın Türkiye ayağı sona erdi. KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleşen yarışmada Türkiye birincisi B-Boy Jester oldu.

 

Dünyanın en yetenekli B-Boy’larının kapışmasına sahne olan Red Bull BC One Cypher’ın Türkiye ayağı bu yıl Küçükçiftlik Park’ta gerçekleşti. Ön elemesine 13 farklı şehirden 124 B-Boy’un katıldığı yarışmanın Türkiye kazananı Jester oldu. Jester, bölge finaline katılmadan Japonya’ya gidip büyük Dünya finalinden 1 gün önce yapılacak “Last Chance Cypher”da yarışmaya hak kazandı.

 

Red Bull BC One Cypher’ı da içeren Hip Hop Buluşması, 26 Mart 2016 Cumartesi günü dans ve grafitti alanlarında söyleşiler, All Star workshopları ve ön eleme ile başladı. 27 Mart Pazar günü ise programa Hip Hop sahnesinden DJ’ler ve MC’lerle yapılan söyleşiler ve canlı performanslarla dolu bir programın ardından finallerle devam edildi. Genişleyen formatıyla eski tarzının ötesine geçen Red Bull BC One Hip Hop buluşması bu sene yerli Hip Hop camiasını KüçükÇiftlik Park çadır alanında ağırladı.

 

Finalin ardından Babylon Bomonti’de yerli Hip Hop sahnesinin önemli isimlerinden DJ Mahmut, DJ Ace, Kabus Kerim, DJ NoFrost, Grup Ses Beats gibi isimlerin ev sahipliği yaptığı ve dünyaca ünlü Hip Hop prodüktörü DJ Premier’in misafir olduğu bir After Party yapıldı. Hip Hop efsanesi DJ Premier’e ve diğer DJ performanslarına Babylon Bomonti’de gösterilen ilgi yoğundu.

 

Red Bull BC One Cypher Türkiye 2016’da, 16 B-boy’un performansları aralarında Kadir ‘Amigo’ Memiş, ve Red Bull BC One All Star üyelerinden dünyaca ünlü B-boylar Pelezinho ve Liliou’dan oluşan jüri tarafından değerlendirildi.


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.