Müzik Tümü

Efsane film "Titanic" dev orkestra ve koro eşliğinde izlenecek


Sizce Nasıl?

Film oynarken müzikleri kulaklara canlı olarak akacak...

Beyazperdenin en görkemli yapımları arasında gösterilen Titanic filmi ve kendisi kadar kült müzikleri, 28-29 Ekim tarihlerinde Hollywood’un deneyimli isimlerinden Ernst van Tiel şefliğinde Sinema Senfoni Orkestrası ve Korosu ile Zorlu PSM Ana Tiyatro’da sinema ve müzikseverleri ağırlayacak.. İzleyiciler, sahne üzerine kurulacak dev sinema perdesinde filmi izlerken, perde önünde ve sahne üzerinde yer alan dev orkestra ile koro eşliğinde filmin müziklerini canlı deneyimleyecek. Etkinlik biletlerine www.zorlupsm.com, www.biletix.com veya Zorlu PSM gişelerinden ulaşılabiliyor.

 

Geçtiğimiz sezon ilk kez Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği film gösterimi (Lord of the Rings in Concert: Fellowship of the Ring) ile başlayan “Movies in Concert” serisi, James Cameron'ın “En İyi Film” ve “En İyi Yönetmen” dahil 11 Oscar'lı şaheseri Titanic ile devam ediyor. Aldığı 11 Oscar arasında “En İyi Orijinal Film Müziği” ve “En İyi Orijinal Şarkı”nın da yer aldığı unutulmaz film, müzikleriyle klasikler arasında.


Film oynarken müzikleri kulaklara canlı olarak akacak...

2011 yılında, müzikleriyle Oscar ödülü kazanan The Artist filminin tüm kayıtlarını yöneten Ernst van Tiel şefliğinde 80 kişilik bir orkestra, solist Clara Sanabras, uilleann pipes & whistles solist Géza Frank, koro ve Kelt müziği sanatçıları sahnede olacak. James Horner'ın eşsiz bestelerini canlı çalacakları Titanic Live’da eş zamanlı olarak dev ekranda filmin yüksek çözünürlüklü hali gösterilecek. Gişede 15 hafta boyunca bir numarada kalan ve dünya çapında 128 milyondan fazla bilet satan Titanic’in film müziklerinden oluşan albümü ise bugüne kadar 30 milyon sattı. Sinema tarihinin en değerli yapımlarından biri olan Titanic’in, dev orkestra eşliğindeki görsel ve işitsel şöleni seyircilere unutulmaz bir gece yaşatacak.

 

Muhteşem yapımın yeni turne durağı İstanbul

27 Nisan 2015'te Londra'daki Royal Albert Hall'da Kraliyet Filarmoni Orkestra'sıyla birlikte ilk defa seyirci karşısına çıkan Titanic Live, bu yıl Stuttgart, Osaka, Münih, Tokyo ve Nürnberg’i dolaştıktan sonra ABD galasını 30 Temmuz'da Illinois'de gerçekleştirdi. Ekim ayında da Barselona, Moskova ve St. Petersburg'da düzenlenecek toplam 5 performansın ardından Sinema Senfoni Orkestrası ve Korosu eşliğinde İstanbul'a gelecek.

28-29 Ekim tarihlerinde Zorlu PSM Ana Tiyatro’da gerçekleşecek Titanic Live etkinliği, izleyenlere görüntü ile müziğin iç içe geçeceği, canlı performansın seyir deneyiminin gücünü artıracağı ve ezbere bildiğiniz sahnelere bambaşka anlamlar katacağı birer gece yaşatacak.

 

Movies in Concert serisi sezon boyunca devam edecek...

Zorlu PSM’nin geçtimiz sezon Lord of the Rings ile başlattığı Movies in Concert serisi, 24-25 Şubat’ta Amadeus Live, 22-23 Nisan’da Aliens Live ve 20-21 Mayıs’ta Lord of the Rings in Concerts: The Two Towers’ı ağırlayacak.

 

Titanic Live

Tarih: 28-29 Ekim 2016

Mekan: Zorlu Performans Sanatları Merkezi, Ana Tiyatro

Şef: Ernst van Tiel

Orkestra ve Koro: Sinema Senfoni Orkestrası ve Korosu

Solist: Clara Sanabras

Uilleann pipes & Whistles Solist: Géza Frank

 

Etkinlik biletlerine www.biletix.com , www.zorlupsm.com sitelerinden veya Zorlu PSM gişelerinden ulaşılabilir.

 

Zorlu Performans Sanatları Merkezi Hakkında - www.zorlupsm.com

Şehrin sanat platformu Zorlu Performans Sanatları Merkezi, dünyaca ünlü gösterileri, grupları ve alanında en iyi sanatçıları sahnelerinde ağırlıyor. Broadway ve West End müzikallerinden dansa, poptan klasik müzik, opera ve caza pek çok alanda performans sanatlarına ev sahipliği yapıyor ve çeşitli sanat etkinlikleri için farklı olanaklar sunuyor. Yeni sezonunda, “sahne üzerinde ayakta konserler”e ve alternatif müziğe de ev sahipliği yapan Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde; 2,190 kişi kapasiteli zenginleştirilmiş akustik özelliğe sahip Ana Tiyatro – ayakta, 3,000 kişi izleyici alıyor ve 678 kişi kapasiteli doğal akustik özelliğiyle tasarlanan Drama Sahnesi’nin yanı sıra senfoni orkestrasının kayıt alabileceği büyüklükte, aynı zamanda butik tiyatro oyunları için tasarlanan STUDIO, bir galeri alanı ve sanat ile kendini ifade etmek isteyen herkese kapıları açık olan, son teknoloji ile donanımlı Şehir Sahnesi yer alıyor. Şehir Sahnesi, Zorlu PSM’nin farklı fuaye alanları ve/veya salonlarında gerçekleşebiliyor. Fuaye alanları arasında en çok ışık alan Meydan Fuaye de, kanatlarıyla kullanım alanı 1.250m2’ye çıkabilen, yüksek tavanı, ayrı giriş-çıkış imkanlarıyla bağımsız olarak da kullanılabilen çok amaçlı bir salona dönüştü. 1,000 metrekare alana yayılan yeni sergi alanı Sky Lounge ise çeşitli içeriklerdeki global sergilere ev sahipliği yapıyor.


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.