Tiyatro Tümü

"Etik Nedir?" başlıyor!


Sizce Nasıl?

Bu oyunun sonuna seyirci karar verecek!

Bu oyunun sonuna seyirci karar verecek! 

Neyin etik olup neyin olmadığını seyirci belirleyecek!


Bu yılın yaz aylarında kurulan bağımsız sanat topluluğu ‘gestus’ ilk yapımlarıyla tiyatroseverlerin karşısında olacak. Yazar ve yönetmen Gökhan Erarslan'ın yazıp yönettiği oyunda, Devlet Tiyatrosu sanatçılarından, oyuncu ve yönetmen Tolga Çiftçi rol alıyor. Bir akademisyenin son dersine odaklanan oyun, gündelik hayattan aile kurumuna, açılıyor.

Yazar ve yönetmen Gökhan Erarslan ile Devlet Tiyatrosu sanatçılarından, oyuncu ve yönetmen Tolga Çiftçi,  yeni tiyatro sezonunda, " Etik Nedir" adlı oyunla bir araya geliyor.


 
Market, Paşa Paşa Tiyatro yahut Ahmet Vefik Paşa, Komik-i Şehir Naşit Bey gibi oyunlarıyla tanınan Gökhan Erarslan'ın 2017 yılında yazdığı "Etik Nedir" adını taşıyan tiyatro metninden sahneye koyduğu tek kişilik oyunda yer alan isim, televizyon seyircisinin de Arka Sokaklar ve Cesur Yürek dizilerindeki oyunculuğu ile tanıdığı Tolga Çiftçi…

Bir akademisyenin son dersine odaklanan oyunda, gündelik hayattan aile kurumuna, politikadan kadın-erkek ilişkilerine kadar pek çok konu ‘etik’ kavramı üzerinden tartışmaya açılıyor. Bu bir hesaplaşma oyunu; "Etik Nedir"çok konuşulan ama neredeyse hiç görülmeyen bir kavram olanetik kavramının üzerinden toplumsal hayatta görmezden geldiğimiz pek çok hadisenin izini sürerek, sert bir eleştiriyi sahneye taşıyor.
 
Oyunun prömiyeri 30 Ekim Salı akşamı saat 20.30’da Şişli Blackout Sahnesi’nde yapılacak.

Oyun tarihleri
30 Ekim Salı saat: 20.30 Şişli Blackout Sahnesi (Prömiyer)
6 Kasım Salı saat: 20.30 Şişli Blackout Sahnesi
13 Kasım Salı saat: 20.30 Şişli Blackout Sahnesi
20 Kasım Salı saat: 20.30 Şişli Blackout Sahnesi

Biletler www.tiyatrolar.com.tr internet sitesinden alınabilir.
Bilgi için: 0 535 012 33 79


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

İlginizi çekebilir