Arama: iksv2016

An (İKSV TİYATRO FESTİVALİ 2016 OYUN TANITIMLARI)

Yoğun bakım ünitesinde ağır durumdaki hastalar ve kendilerini onları iyileştirmeye adayanların "mahrem" zamanına 60 dakikalık bir yolculuk.

Kuvayi Milliye Destanı (İKSV TİYATRO FESTİVALİ 2016 OYUN TANITIMLARI)

Nâzım Hikmet'in dev eseri, Kurtuluş Savaşı'nın büyük destanı; Ali Berktay tarafından sahneye uyarlanıp, Ayşe Emel Mesçi yönetiminde Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Okulu öğrencileri tarafından sahneleniyor.

Martı (İKSV TİYATRO FESTİVALİ 2016 OYUN TANITIMLARI)

Çehov'un içine "seksen kilo kadar aşk" koydum dediği Martı'da kalpler kırıldıkça taşıyamadıkları aşklarını dışarı sızdırır.

Coriolanus (İKSV TİYATRO FESTİVALİ 2016 OYUN TANITIMLARI)

Soylu bir savaş kahramanı olan Coriolanus, suç işlemediği halde utanç verici duruma düşürülerek, politikacılar ve halk tarafından cezalandırılır. Erdemlerine saplantılı denebilecek ölçüde bağlı olan Coriolanus'un bu özelliği, "suç"unu oluşturur,

Macbeth (İKSV TİYATRO FESTİVALİ 2016 OYUN TANITIMLARI)

Tiyatro tarihinin en ünlü ve Shakespeare'in en önemli oyunlarından olan Macbeth hiçbir zaman eskimedi ve güncelliğini yitirmedi.

KARGALAR | Müzikli Oyun | (İKSV TİYATRO FESTİVALİ 2016 OYUN TANITIMLARI)

Kızıl Şehir'in muzip cinleri Mar ve Wan gelen geçenin başına türlü çoraplar örüyorlar. Yaşlı ve yalnız Kal umutla gidenlerin dönmesini bekliyor. Ve Kargalar geliyor.

Baba Ve Piç (İKSV TİYATRO FESTİVALİ 2016 OYUN TANITIMLARI)

Elif Şafak'ın bir dönem çok tartışılan ve hakkında soruşturmalar açılan, ancak yine de yazarın en çok okunan romanlarından biri olan Baba ve Piç ülkemizde ilk kez sahneleniyor.

Üç Kız Kardeş (İKSV TİYATRO FESTİVALİ 2016 OYUN TANITIMLARI)

Daha iyi bir yaşam, başka bir yerin hayali, ama yaşadığımız yer değil. Belki Berlin, belki Londra, belki de Moskova... Moskova? Kim bilir? Şehir terk edilmiş, kuşlar bile gitmiş...

Köpeklerin İsyan Günü (İKSV TİYATRO FESTİVALİ 2016 OYUN TANITIMLARI)

O sabah Nişantaşı'nda, köpek gezdiricisi olarak çalışan genç, bir kehanet fısıldar; lüks mağazalar ile ışıltılı vitrinler arasında görünmez olanlara dair...

Yaşlı Çoçuk (İKSV TİYATRO FESTİVALİ 2016 OYUN TANITIMLARI)

Erken yaşlanmak zorunda kalan çocukların dünyası Ortadoğu…

Kıyamate Kadar Kapattım Kalbimi (İKSV TİYATRO FESTİVALİ 2016 OYUN TANITIMLARI)

Büyükşehrin ortasında unutulmuş bir pavyon, otoyolda bir bar ya da bir sığınak. Gecenin coşkusunu ve karanlığını üzerinde taşıyan üç kişi, kapının dışındaki felaketi şarkı sözleriyle avuturken, yüzünde ölümün tebessümüyle bir dördüncü çıkagelir...

EN KÖTÜ İŞ. (İKSV TİYATRO FESTİVALİ 2016 OYUN TANITIMLARI)

"Toprağın üstünde boşlukta. Boş bir çerçevede…

Vibratör Oyunu (İKSV TİYATRO FESTİVALİ 2016 OYUN TANITIMLARI)

Elektriğin gücünü yeni keşfettiğimiz 1880'li yıllarda idealist Doktor Bay Givings, histeri hastalığını tedavi etmek için bir makine icat eder.

Ev'vel Zaman (İKSV TİYATRO FESTİVALİ 2016 OYUN TANITIMLARI)

İstanbul'un merkezinde, şimdiki zamanın kıyısında bir evde yaşayan orta sınıf bir aile ...

E-Mülteci.Com (İKSV TİYATRO FESTİVALİ 2016 OYUN TANITIMLARI)

Üç kısa dijital trajikomedi. Antik trajediler gibi başlayıp grotesk bir komedinin içinde gelişen üç dijital yol öyküsü.

Şizo Şeyks (İKSV TİYATRO FESTİVALİ 2016 OYUN TANITIMLARI)

Shakespeare'in yapıtlarından yola çıkarak; düne bugüne, aşka, iktidara, hırsa, ihanete, kadere, zamana ve çökeyazan şu koca dünyaya koca bir nazire denemesi.

Büyükannem Bir Taş (İKSV TİYATRO FESTİVALİ 2016 OYUN TANITIMLARI)

Büyükannem Bir Taş yeni bir oluş biçimi olarak güvenmeyi, kendini açmayı öneriyor. Bırakmaya davet ediyor, bu toprakların misafiri olduğumuzu unutmadan…

Aslan Asker Şvayk (İKSV TİYATRO FESTİVALİ 2016 OYUN TANITIMLARI)

Hikâye, Prag'a I. Dünya Savaşı'nı tetikleyen Saraybosna suikastı haberinin gelişiyle başlar ve sonrasında iyi kalpli ve saf savaş gönüllüsü Şvayk'ı ve ordudaki maceralarını anlatır.

O / Hakkari'de Bir Mevsim (İKSV TİYATRO FESTİVALİ 2016 OYUN TANITIMLARI)

O, kendini bir gün ülkenin doğusunda, bir dağ başında, Hakkâri'nin Pirkanis köyünde bulur. Geçmişine dair hiçbir şey hatırlamaz.

Godot'yu Beklerken (İKSV TİYATRO FESTİVALİ 2016 OYUN TANITIMLARI)

Şahika Tekand ve Studio Oyuncuları, 1990'da Samuel Beckett'le başladıkları serüvenlerini, bu kez yazarın en önemli tiyatro metinlerinden biri ile sürdürüyor.

Vanya, Sonya, Maşa Ve Spike (İKSV TİYATRO FESTİVALİ 2016 OYUN TANITIMLARI)

Yazar, Çehov oyunlarına göndermeler yaparak günümüzde, ABD'de küçük bir kasabada geçen, özgün bir öykü oluşturur.

Hizmetliler (İKSV TİYATRO FESTİVALİ 2016 OYUN TANITIMLARI)

Kısır döngü bir yaşamın içine sıkışmış iki kişi. Yaşamları sadece hizmet etmek üzerine kurulu, ancak başkalarının memnuniyeti kadar bir yaşam hakkına sahip hizmetliler.

Üç Yeşil Adam (İKSV TİYATRO FESTİVALİ 2016 OYUN TANITIMLARI)

Yazar, video sanatçısı ve yönetmen Valérie Mréjen'in çalışmaları Fransa'da pek çok galeride sergilendi; çok sayıda kısa film ve belgesele imza atan Mréjen'in "En Ville" adlı çalışması 2011'de Cannes Film Festivali'nde "Yönetmenlerin 15 Günü"

Needles And Opium (İKSV TİYATRO FESTİVALİ 2016 OYUN TANITIMLARI)

Caz efsanesi Miles Davis’in alkıştan sarhoş Paris yılları… Şairlerin prensi Jean Cocteau’nün New York’la ilk imtihanı… Günümüzün en önemli tiyatro yönetmenlerinden Robert Lepage, yirmi yıl önce başrolünü üstlendiği Needles and Opium’un bu sefer...

GERÇEK HAYATTAN ALINMIŞTIR (İKSV TİYATRO FESTİVALİ 2016 OYUN TANITIMLARI)

Christian Rizzo, 2004'te İstanbul'da bir festivalde izlediği bir halk dansının anılarından esinlenerek yarattığı bu yapıtı, eril Türk halk danslarının kendisinde uyandırdığı duygular üzerine kurmuş.

SHAKESPEARE'İN BÜTÜN ÖLÜMLERİ (İKSV TİYATRO FESTİVALİ 2016 OYUN TANITIMLARI)

Shakespeare'in oyunlarında sahne üzerinde yetmiş beş ölüm gerçekleşir.

ZULULUZU (İKSV TİYATRO FESTİVALİ 2016 OYUN TANITIMLARI)

Portekiz edebiyatının önde gelen isimlerinden Fernando Pessoa gençliğinin bir kısmını (1896–1905) Güney Afrika'daki Durban kentinde geçirdi.

Hergün Biraz Daha (İKSV TİYATRO FESTİVALİ 2016 OYUN TANITIMLARI)

Daracık bir mutfakta günlük angaryalarıyla meşgul, koyu renk giyinmiş üç İranlı kadın, hayatlarının bir özetini anlatıyor; tutkuları, acıları, hayalleri ve hayatta kalma taktiklerini...