Arama: sanat

"Sanat" oyunu 20 yıl sonra yeniden sahnede!

Ünlü Fransız yazar Yasmina Reza'nın "Sanat" oyunu, unutulmaz oyuncu Cüneyt Türel’in anısına 20 yıl aradan sonra yeniden tiyatro sahnesine taşınıyor!

Sanat tiyatro severler ile buluşuyor.

En yakınıma ne kadar uzağım, fikriyle yola çıkan oyun izleyenlerine dostluk kavramını sorgulatıyor.

Türk Tasarımcı'nın Bu Sıradışı Fotomanipulasyonlarına Bayılacaksınız!

İnstagramda @failunfailunmefailun olarak bilinen Rönesans Dönemi resimleriyle, modern sanat figürünün yaratıcı esprili kolajları.

Sanat, taklidin bittiği yerde başlar, sözü kime attir?

Hafızalarımızı Zorlayan bir soru ile karşı karşıyayız!

Sanat ve Tasarım Fakültesi Sergisi Açıldı

Kadir Has Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi öğrencileri, 2016-17 akademik yılı içinde hayata geçirdikleri projeleri, "Yaz Sergisi" ile sanatseverlerin beğenisine sundu.

Sanat Performance Açıkhava Konserleri Başlıyor

‘Sanat Performance’ sahnesi, Temmuz – Ağustos aylarında gerçekleşecek açık hava konserleriyle yaza damgasını vuracak.

Sanat Performance Beyoğlunda Yeni Bir Çığır Açıyor

Müzik ve eğlencenin kalbinin attığı Beyoğlu’nda yeni etkinlik mekanı “Sanat Performance” sanat severlere kapılarını açtı.

Sanat Kurumu Tiyatro Ödülleri sahiblerini buldu.

'Sanat Kurumu Tiyatro Ödülleri' Belirlendi...

Sanat dünyasının yıldızları mart ayında İş Sanat’ta

İş Sanat müzik ve sahne dünyasının yıldız isimlerini İstanbullu sanatseverlerle buluştururken, edebiyat tutkunları ve çocukların kalbini de dinleti ve müzikli oyunlarla kazanıyor.

Sanat Kurumu’nun 2016 tiyatro ödülleri sahiplerini buldu

Sanat Kurumu’nun 2015-2016 sezonu tiyatro ödülleri belirlendi.

Medya Sanatları Buluşmaları

Yeni Medya Sanatları Buluşmaları Creative Çukurcuma ile BLOK art space'de devam ediyor...

Sanat ve Kültür Alışverişi Üzerine Bir Konferans

Pera Müzesi, Londra Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren Courtauld Sanat Enstitüsü ve Ortadoğu araştırmaları alanında uzmanlaşmış bir kurum olan Gingko Kütüphanesi işbirliğiyle...

Sanatçı Places - Traces fotoğraf sergisiyle sanatseverleri egzotik bir yolculuğa çıkarıyor

İlkem Özar’ın ilk kişisel sergisi “Places & Traces / Yerler ve İzleri”, 25 Mayıs Çarşamba günü Zorlu Center içinde bulunan Zanzibar Restaurant’da fotoğraf meraklılarıyla buluşacak...

Sanatçılar Kızılay için söyleyecek...

İrem Derici, Soner Sarıkabadayı, Serdar Ortaç ve Orhan Gencebay gibi sanatçılar Türk Kızılayı yararına konser verecek...

Sanatseverler bu festivalde buluşuyor

İstanbul Bilgi Üniversitesi Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi ile Sahne Sanatları Bölümü öğrencilerinin düzenlediği Festival408, bu yıl beşinci kez kapılarını açıyor

Sanat Tarihi

Estetik anlamda "güzel", estetik kavramlar, sanat kuramları, sanat-bilim ilişkisi, sanat ve beğeni, sanatsal yaratma, sanatsal algılama, günümüz sanat anlayışları, sanat eleştirisi ve türleri, sanat eleştirisi uygulamalarını içerir.

Sanat Camiası Yüzündeki Çocuk Sergisi İçin Buluşuyor

İstanbul Oyuncak Müzesi 11. yaşına girerken, sıra dışı bir resim sergisini ziyaretçileri ile buluşturmaya hazırlanıyor.

Sanat Dünyasının Senaryoları

Koç Üniversitesi Yayınları (KÜY) tarafından sanat ve eleştiri kategorisinde yayımlanan Sanat Dünyasının Senaryoları adlı kitap raflardaki yerini aldı.

Hangi Sanat Dalına Daha Çok İlginiz Var

Hangi Sanat Dalına Daha Çok İlginiz Var

ARMAGGAN sanatçıları Chicago’da düzenlenen uluslararası sanat festivaline katılıyor!

Nilgün Sabar ve Tan Taşpolatoğlu, Chicago’nun en prestijli galerilerinden Scharpenberg Galeri’nin düzenlediği Uluslararası Sanat Sergisi ve Festivali “Culture Bridge 2016”’ya katılan tek Türkiyeli sanatçılar oldu.

“Digital Revolution” Zorlu PSM’de açılıyor

Avrupa’nın en değerli sanat merkezlerinden Barbican Centre’ın yarattığı Digital Revolution sergisi 20 Şubat – 12 Haziran tarihleri arasında Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde, yeni sergi alanı Sky Lounge’da açık olacak.

Sanatmahal'in İlk Oyunu Şempanzeler'e İstanbul Prömiyerinde Büyük İlgi

Geçtiğimiz Ekim ayında Bursa’da sanatseverlere kapılarını açan SanatMahal ilk oyunu Şempanzeler ile tiyatroseverlerle buluştu.

İş Sanat'ta Bu Hafta!

Türk şiirinin usta kalemlerinden aşk dizeleri...

Bir şubat ayı klasiği haline gelen Aşk Şiirlerinden Seçmeler, şiir tutkunlarına romantik bir gece vadediyor. “Sende Ben İmkânsızlığı Seviyorum” başlıklı dinletiyi Atilla Birkiye hazırladı, Mehmet Birkiye sahneye uyarladı.

Şehir Tiyatroları'nda Bu Hafta!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Şubat ayının ikinci haftasında 16 oyunla seyirci karşısına çıkıyor.

“SANAT 7/24 Vol.4” ARMAGGAN Art & Design Gallery’de devam ediyor.

Genç sanatçı ve tasarımcıları desteklemek amacıyla kurulmuş olan ARMAGGAN Art & Design Gallery’nin, bu yıl dördüncü kez düzenlediği SANAT 7/24 sergisi 29 Mart’a kadar devam edecek.

"Itri Türk Musikisi Ödülleri" Düzenlenen Törenle Sahiplerini Buldu

Türk Mûsikîsi alanında, musiki etkinliklerinin tamamını kapsayan ve profesyonel çizgiden amatör çalışmalara kadar etkinliklerin ve performansların bütününü bilinen kategorilerin hepsi açısından kucaklayan “Itri Türk Musikisi Ödülleri”,

Sanatçı Konuşması ve Kitap Tanıtımı

Pera Müzesi “Bu Bir Aşk Şarkısı Değil: Video Sanatı ve Pop Müzik İlişkisi” sergisi kapsamında, 4 Şubat Perşembe günü saat 18:30’da sanatçı Nancy Atakan’ı ağırlıyor...

Harmony Sanat Galerisi, ödüllü sanatçı Begüm Mütevvelioğlu’nu sanatseverlerle buluşturuyor…

Nesne, mekân, beden beraberliğini barındıran kompozisyonlar 6 Mart tarihine kadar sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Sanatmahal İlk Oyunu Şempanzeler ile Geliyor

Erkan Bektaş, Emel Çölgeçen, Kerem Atabeyoğlu ve Tuğrul Şenol Önsel’in rol aldığı oyunun yönetmenliğini oyuncu, yazar ve yönetmen Cem Uslu üstleniyor.

"Kredi" Ard Arda Dört Oyunla İstanbullu Tiyatroseverlerle Buluşuyor!

Türkiye’nin en köklü özel tiyatrolarından Ankara Sanat Tiyatrosu’nun, İstanbul’da ilk kez, AYSA Prodüksiyon’la birlikte sahneye koyduğu "Kredi"; tiyatroseverlerle buluşmaya devam ediyor!

Üç Kadın Bin Turna, Çocuk, Kadın, Anne…

Tatavla Tiyatro’nun başarılı prodüksiyonlarından ‘’ÜÇ KADIN BİN TURNA’’ yenilenen kadrosu ve rejisiyle yeniden havalanıyor!

Yönetmenlerle Buluşma serisinin bu yılki konuğu Zeki Demirkubuz

İstanbul Modern Sinema, Sinema Sponsoru Türk Tuborg A.Ş.’nin katkıları ve SİYAD işbirliğiyle, Türkiye’nin güncel sinema kültüründe sanatsal kimliğiyle öne çıkan yönetmenlerin konuk olduğu gösterim ve söyleşi dizisi YönetmenlerleBuluşma'yı sürdürüyor.

Palm City Mersin AVM, Sömestir Tatilinde Çocukları Denizin Altındaki Dünyayı Keşfetmeye Çağırıyor!

Türkiye’nin alışveriş merkezi yönetiminde lider şirketi Cefic tarafından yönetilen Palm City Mersin Alışveriş Merkezi, “World of Undersea - Su Altı Dünyası Sergisi” ile sömestir tatilinde çocuklara unutmayacakları bir deneyim yaşatmaya hazırlanıyor.