Sergi Tümü

Fatih Gürbüz’den İlk Kişisel Sergi “Sakin” Huzursuzluk


Sizce Nasıl?

Genç kuşağın dikkat çeken ressamlarından Fatih Gürbüz’ün en seçkin eserlerinin yer aldığı “Sakin” Huzursuzluk adlı sergisi Beyaz Müzayede’nin yeni sanat mekanı Beyaz Space’te sanatseverlerle buluşuyor.

Fatih Gürbüz, eserlerinde, her an her şeyin havada asılı kaldığı endişeli bir durgunluk, tedirgin edici bir atmosfer kuruyor. Büyük boy tuvallerde her an dinginliği bozulacak bir manzara sunuyor. Tasvirlerinde faltaşı açılmış gözler ve “tekinsiz” bir atmosferde, dikine duran figürleri, uzaktaki tepeleri kullanan sanatçı, eserlerinde, hayvanların matlaşmış gözleriyle birlikte duyumsanan uygar trajediyi yansıtıyor. Sanatçı, resimlerindeki hayvanın bakışını, bir modern insan-doğa yarılmasını tekrar dikme denemesi, dolayımsız bir birlik hayali olarak yorumluyor.

Fatih Gürbüz’ün ilk kişisel sergisi “Sakin” Huzursuzluk 18 Şubat-13 Mart 2016 tarihleri arasında Beyaz Space’de sanatseverleri ağırlayacak.

 
FATİH GÜRBÜZ HAKKINDA
1985 doğumlu. Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Resim Bölümü Kemal İskender Atölyesi’nden mezun oldu. Ukrayna, Lviv National Academy of Arts yüksek lisans programını tamamladıktan sonra Türkiye’ye döndü. Çalışmalarına İstanbul’daki atölyesinde devam ediyor.
  
Adres:   Beyaz Space-Salon 2, Rumeli Caddesi No: 4 Kat: 3 Nişantaşı, İstanbul
 


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.