Sinema Tümü

Film Yapım ve Yönetmenlik Atölyesi


Sizce Nasıl?

İstanbul’un merkezinde, film yapmak için gerekli olan tüm özellikleri profesyonel düzeyde anlatan 4 ay süreli yoğun bir eğitim programı.

İstanbul’un merkezinde, film yapmak için gerekli olan tüm özellikleri profesyonel düzeyde anlatan 4 ay süreli yoğun bir eğitim programı. Bütün öğrencilerimiz en az 4 filmde yönetmenlik, sinematografi, kurgu, oyuncu yönetimi, senaryo, ses, yapımcılık gibi tecrübeleri edinerek mezun olmaktadır. Film Yapım ve Yönetmenlik atölyesi programında her yıl 20 den fazla film yapılmaktadır. Çekilen filmler yurt içi ve yurt dışında çeşitli festivallere gönderilmektedir.

 

Eğitimler kısa filmler aracılığıyla verilmektedir. Akademi her bir atölye için gerekli olan becerileri belirlemekte, ihtiyaç duyulacak ekipmanları sağlamakta, çekimler için profesyonel oyuncu ve senaryo desteği vermekte ve öğrencileri her seansta daha üst bir seviyeye hazırlamaktadır. Öğrencilerimizin, aşamalı olarak zorluk derecesi artan ve gerçek hayatta profesyoneller tarafından karşılaşılan sorunlar ile ilgili bütün sanatsal ve estetik kararları almaları istenir. Bu çalışmaları sürekli bir şekilde değerlendirilir ve geri bildirimler yapılır.

 

Yukarıda bahsedilenler İFA eğitim metodunun ana yapısını oluşturmaktadır. Öğrenciler için en iyi öğrenme yönteminin, gerçek hayatta film yapımı sürecinde karşılaşılan sanatsal ve teknik sorunların tecrübe edilmesi olduğuna inanmaktayız. Bu sebepten dolayı, birden fazla film çekmenin önemini vurguluyoruz.

 

Film yapım ve yönetmenlik programını başarıyla tamamlayan katılımcılar Türkiye’de ilk defa düzenlenen ve sadece üniversitelerin sinema televizyon bölümü ve İFA mezunlarının başvurabildiği FİLM YAPIM KULÜBÜNE katılmaya hak kazanırlar. Film yapım kulübü üyeleri yılda 20 kısa film çekerek deneyimlerini artırma fırsatı kazanmış olurlar.

 

Süre : 16 hafta – haftada 2 gun – günde 3 saat
Başlangıç Tarihi : 16 Temmuz 2016
Cumartesi – Pazar 13:00 – 16:00
 
 
Tel : 0212 224 37 62 – 0530 252 95 75
Email : bilgi@istanbulfilmakademi.com
Adres : Emniyetevler mahallesi, Yamaç sokak, No:8 K:2 D:4 – 4.Levent / İstanbul


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.