Sergi Tümü

Fine Art Sanat Birliği Konsept Proje Sergisi


Sizce Nasıl?

Küratörlüğünü Başkan Funda Tümer'in gerçekleştirdiği, Fine Art Sanat Birliği 'Konsept Proje' kapsamında hazırlanan sergi ' Kadın ' temasını içermekte.

'' KADIN '' 

Küratörlüğünü Başkan Funda Tümer'in gerçekleştirdiği, Fine Art Sanat Birliği 'Konsept Proje' kapsamında hazırlanan sergi ' Kadın ' temasını içermekte. 

Sergide farklı tarz ve tekniklerde çalışan 13 değerli kadın sanatçı yer almakta.

Sanatçılar eserlerinde, kadının toplumlarda sadece görüntüden ibaret olmadığına dikkat çekerek ; Mücadeleci ruhundan  özgürlüğüne, gücünden, kırılganlığına, doğurganlığından, cinsel kimliğine, yaratılıştaki estetikliğinden, ruhundaki zarafete, duygusal yapısına, sevinçlerinden hüzünlerine, yer yer içlerindeki fırtınalara kadar birçok yöne değinerek, kadının toplumdaki önemine vurgu yaparak, görsel olarak derin bir yolculuğa çıkartacak.

Fine Art Sanat Birliği aynı zamanda bu projede bir ilk yaparak
 '' Her eser bir romandır, anlattıkları vardır '' misyonundan yola çıkarak, sanatı edebiyat ile buluşturmaya ve izleyicilere farklı bir şölen sunmaya hazırlanıyor.

 '' Kendinden Kaçan Kadın '' kitabının yazarı Kıvılcım Kalay'ın yeni  kitabı '' 5 Kadın Tek Cehennem '' 'inde tanıtımı ve imza günün de yapılacağı proje sergisinde duyguların kelimelere dökülmüş halini de bulabileceksiniz.

Çalışmalarına Haziran 2018 tarihinde başlanan sergi 5 aylık hazırlık aşamasından sonra 16 Kasım 2018 tarihinde Ankara Müjdat Gezen Sanat Merkezi Actor Studio Sanat Galerisi ev sahipliğinde izleyiciler ile buluşacak.


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.