Dans Tümü

Flamenko’nun prensi Miguel Poveda Türkiye’de ilk kez İş Sanat’ta


Sizce Nasıl?

“En İyi Flamenko Albüm” kategorisinde Latin Grammy’e aday gösterilen, altın ve platin plak kazanan albümleriyle Flamenko ateşini körükleyen Miguel Poveda, İstanbullu hayranları ile ilk kez İş Sanat’ta buluşacak

İş Sanat’ın dünya müziği serisinin ilk konuğu, Flamenko’nun yakışıklı prensi Miguel Poveda oluyor. Barcelona’da doğup büyüyen ve 15 yaşında Katalonya’daki Flamenko kulüplerinde dans eden kız kardeşi Sonia Poveda’ya eşlik ederek şarkı söylemeye başlayan Miguel Poveda, Festival Nacional del Cante de las Minas’ın büyük ödülü La Lámpara Minera’yı kazanarak kariyerinde hızlı bir çıkış yakaladı.


Bigas Lunas’ın La Teta y la Luna filmindeki rolü ve ilk solo albümü Viento del Este ile tanınırlığa ulaşan sanatçı, konserlerinin yanı sıra diskografisine sığdırdığı 11 albüm ile geniş bir hayran kitlesine ulaştı. Bugüne kadar Enrique Morente, Carmen Linares, Paco de Lucia, Eva Yerbabuena, Tomatito gibi Flamenko devleriyle çok sayıda müzikal işbirliği gerçekleştiren sanatçı, Carnegie Hall, Lincoln Center, the Wiener Koncerthaus gibi saygın salonlarda performanslar sergiledi.


Pedro Almodovar’ın Kırık Kucaklaşmalar (Broken Embraces) filminin çok beğenilen soundtrack’lerinde sesiyle yer alan Poveda’nın etkileyici performansını kaçırmak istemeyenler 26 Şubat, Cuma akşamı saat 20.30’da İş Sanat’ta buluşuyor.

 

Bilet Fiyatları: 1. Kademe: 75 TL 2.Kademe: 60TL 3. Kademe: 50 TL İndirimli: 40 TL Öğrenci: 20 TL

Satış noktaları: İş Sanat Ana Gişe - 0212 316 10 83 / Biletix – 0216 556 98 00 / www.biletix.com


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.