Fotoğraf Tümü

Fotogram Atölyesi


Sizce Nasıl?

Fotoğraf makinesi kullanmadan düşünüzdeki, düşüncenizdeki fotoğrafı yaratmak istiyorsanız bir meditasyon odası olan karanlık odada buluşalım.

FOTOGRAM ATÖLYESİ

Eğitmen: Remziye Akçay

14 Mart 2016, Pazartesi, 19:30-21:30
4 Hafta

Katılımcı Sayısı: 5 Kişi
Fotogram: Man Ray

Fotoğraf makinesi kullanmadan düşünüzdeki, düşüncenizdeki fotoğrafı yaratmak  istiyorsanız bir meditasyon odası olan karanlık odada  buluşalım.

Yaratıcı düşünceyi  fotogram üzerinden açığa çıkarmak hedeflenmektedir.Malzemeyi tanımak, dokunmak, hissetmek, düşünceyi tasarlamak ve bunu fotoğraf kağıdı üzerine aktarabilmek atölye çalışmasının amaçları içinde yer almaktadır.

Bir aylık süreçte dört kez buluşulacak, ilk hafta fotogram , karanlık oda ve kullanılacak malzemenin ışık geçirgenliği ile ilgili   bilgilendirme yapılarak  fotogram örneklerinden karma bir sunum yapılacak. Üç hafta boyunca karanlık odada uygulama yapılacak.


REMZİYE AKÇAY
1959'da Kiğı'da doğdu. Eğitimini Kimya ve Felsefe dallarında tamamladı. Tez konusunu seramik üzerine hazırladı. Doğduğu bölgenin renklerini ,nefes aldığı şehir İstanbul'un sanat etkinliklerini ve kaosunu hep yüreğinde taşıdı.1987'de Hatay'da Süleyman Erberk resim atölyesinde resim dersleri alarak sanatsal faaliyetlerine başladı.1994'te İFSAK'ta fotoğraf seminerlerine katıldı. İlteriş Tezer Atölyesinde Siyah-Beyaz fotoğraf üretti, atölye bünyesinde ve İFSAK'ta birçok karma sergide  yer aldı. Loris Medici Alternatif Baskı Teknikleri Atölyesine ve Selim Evci Kısa Film Atölyesine katıldı. 2004'te Sabir Mehtiyev'den,2011'de Cansen Ercan'dan  resim dersleri aldı.2009-2010'da Feridun Andaç Yazı Atölyesine katıldı. İFSAK ve TFSF'de yönetim kurulu üyeliği yaptı. İFSAK ve FOTOGEN üyesidir. Bir meditasyon odası olan karanlık oda,fotogram,alternatif baskı teknikleri, öykü ve deneme tutkuları arasında. Fotoğrafları özel koleksiyonlarda yer aldı.Eserlerini merak + gören göz + duygu gözü ile oluşturuyor.Üsküdar'daki atölyesinde  yazı, görsel ve eğitim yolculuğuna devam ediyor.
"Ceren'in Gerçeği-Düşü-Endişesi" 1997 ve
" Penceremden"Kuzguncuk  1999  adlı saydam gösterilerini hazırladı.
"Çağrışımlar" 2005 YTÜ-Beşiktaş ,
"Eski Evler ve Yaşam" 2006  YEM -Harbiye  kişisel fotoğraf sergilerini hazırladı.
Temel Fotoğraf Bilgisi kitabına "Sanat Akımları ve Fotoğraf "bölümünü hazırladı.2013-TFSF
    1996-1997  İFSAK "Ayın Fotoğraf Yarışması -Siyah-Beyaz"1.lik ödülünü aldı.
    1996 CEFIC  Science Education Award

Başvuru İçin: İFSAK İdari İşler
Tel: 0 212 292 42 01/ iletisim@ifsak.org.tr

Atölyemizin toplam ücreti  300 TL. ( dernek üyelerine ve öğrencilere 240 TL.)dir. 


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.