Tiyatro Tümü

Genç Tiyatro Akademisi Ödülleri Sahiplerini Buldu


Sizce Nasıl?

GENÇ TİYATRO AKADEMİSİ’nde dereceye giren oyun ve oyuncular belli oldu.

Türkiye gençliğinin nasıl heyecan verici bir potansiyel ve dinamizm taşıdığının farkında olarak ve bu potansiyelin hayatın her alanında kendimiz, ailelerimiz, çevremiz ve bütün insanlık için hayırlı, verimli bir etkinliğe kavuşması için faaliyet gösteren TÜGVA, öykü, ses ve hareketi uyumlu bir biçimde bir araya getirerek seyircisine eşsiz bir deneyim yaşatan tiyatro sanatıyla gençleri bir araya getirmenin mutluluğunu yaşadı.

Toplam 23 şehirden, 72 başvurunun olduğu Genç Tiyatro Akademisi’nde İBB şehir tiyatrolarından alanında uzman jüri üyelerinin seçimlerine göre, en iyi oyun kategorisinde İstanbul Beylikdüzü Abidin Nesimi Fatinoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Şair Evlenmesi oyunu birinci olurken, Sakarya Cevat Ayhan Fen Lisesi’nden Laşin Nart, Kibarlık Budalası isimli oyundaki rolüyle en iyi başrol kadın oyuncu ödülünü, Ankara Alparslan Anadolu Lisesi’nden Batuhan Öztürk Bize Birşeyhler Oluyor isimli oyundaki rolüyle en iyi erkek oyuncu ödülünü, en iyi yönetmen ödülünü ise Mersin 75. Yıl Fen Lisesi’nden 1453 Konstantiniyye isimli oyun ile Elif Demir almaya hak kazandı.

Giresun Bulancak Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Haldun Çubukçu 57. Alay oyunundaki performansıyla en iyi yardımcı erkek oyuncu, Tekirdağ Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Betül Ersoy ise, Darbeler Tarihi oyunundaki performansıyla en iyi yardımcı kadın oyuncu ödülünü aldı.

En iyi bireysel performans ödülüyle de Şanlıurfa Anadolu Lisesi’nden Rabia Polat Eski Fotoğraflar oyunuyla ödül aldı. TÜGVA Özel Ödülü’nü ise, Elazığ Karakoçan Anadolu Lisesi Bir Hilal Uğruna isimli oyunlarıyla ödüle layık görüldü.
Gençlerin, yeteneklerini keşfetme, sahne heyecanı yaşama fırsatını bulduğu Genç Tiyatro Akademisinde ödüller 5 Mayıs Cuma günü İstanbul Yenikapı’da gerçekleştirilen Gençlik Festivali’nde sahiplerini buldu ve en iyi oyun burada sahnelenerek, dereceye giren öğrencilere tablet bilgisayar hediye edildi.


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.