Tiyatro Tümü

Gözlerin Ardında Müzikal Yurdışı Yolcusu


Sizce Nasıl?

Tiyatro Keyfi'nin Şubat ayında prömiyer yapacak olan yeni eseri Gözlerin Ardında Müzikal, Nisan ayında Londra Tiyatro Festivali'nde

Tiyatro Keyfi'nin Şubat ayında prömiyer yapacak olan yeni eseri Gözlerin Ardında Müzikal, Nisan ayında Londra Tiyatro Festivali'nde tek gösterimle, Mayıs ayında ise Uluslararası Jaffa Tiyatro Festivali'nde 3 gösterimle yer alacak.

Kemal Başar'ın daha önce Romanya'da GA Petculescu Tiyatrosu'nda ve Ankara Devlet Tiyatrosu'nda olmak üzere 2 kez yönettiği Nava Semel'in dünyaca ünlü metni "Gözlerin Ardındaki Çocuk"tan yola çıkarak bu sefer tiyatro, akustik müzik ve dansı bir araya getiren çağdaş bir yorumla Tiyatro Keyfi için yönettiği "Gözlerin Ardında Müzikal'de başrolleri pop sanatçısı Özgün Uğurlu ve Eda Kandulu paylaşıyor. Akordeonda Ziya Serkan Doğan, kemanda Melike Çetin, cajonda Erkan Çelebi, gitarda Güney Kumaş var. 

Eserin müzikleri Özgün Uğurlu, koreografisi Alpaslan Karaduman imzasını taşıyor. Müzik direktörlüğünü Tevfik Akbaşlı'nın, orkestra direktörlüğünü Nejat Dimili'nin, ışık tasarımını Yüksel Aymaz'ın, kostüm tasarımını Mine Erbek Gökbuget'in yaptığı, down sendromlu oğlunun doğumundan sonra herkes tarafından yalnız bırakılan, hayatını oğlunun gelişimine adayan bir annenin ekseninde gelişen eser, aynı zamanda bir down sendromu farkındalık projesi mahiyetinde.

5 Şubatta Borusan Oto Dolmabahçe Sahne'de düzenlenecek olan basın galası ile başlayacak olan eserin Şubat ayı programı şöyle:
17 Şubat 20:30 Duru Tiyatro.
22 Şubat 20:30 Borusan Oto Dolmabahçe Sahne.


Eserin biletlerine topluluğun www.tiyatrokeyfi.com.tr adresindeki internet sitesinden, tiyatrolar.com.tr/tiyatrokeyfi linkinden ve tiyatro gişelerinden ulaşılabilir. Gişe, toplu satış ve rezervasyon için : 0 538 272 23 79

 

 


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.