Müzik Tümü

Her hafta Cuma akşamı "Yüzyılın Aşk Şarkıları"


Sizce Nasıl?

Müzikte 51. Yılını geride bırak usta sanatçı, “Neco ile Yüzyılın Aşk Şarkıları” adını verdiği konserlerine bu hafta da devam etti.

Her hafta Cuma akşamı “Yüzyılın Aşk Şarkıları” na devam ettiği Corinne Çatı&Teras’ta dün gece Neco yine sahnedeydi…


Müzikte 51. Yılını geride bırak usta sanatçı, “Neco ile Yüzyılın Aşk Şarkıları” adını verdiği konserlerine bu hafta da devam etti.

Önder Bali’nin piyanosu eşliğinde Beyoğlu Corinne Hotel’in en üst katında yer alan Corinne Çatı Teras’de sahne alan Neco, hasta olmasına rağmen konserini iptal etmedi ve dünden bugüne yerli yabancı pek çok şarkıyı sürpriz şovlarla süsleyerek izleyenlere unutulmaz bir gece yaşattı.


“Hikayelerim ile hem dostlarımı hem de onların şarkılarını sizlere hatırlatıp, yad ediyorum…” dediği repertuvarını ustalıkla sunan Neco’nun dün gece çok özel bir konuğu da vardı. 2013 yılında çıkardığı Türkiye’de yayınlanmış ilk özgün ‘soul’ albüm özelliği taşıyan ‘MOMENTS’ adlı albümü ile müzik eleştirmenlerinden tam not alan ve ‘siyahi ses’ olarak tanımlanan Dilek Sert Erdoğan, Neco’ya gece boyunca eşlik etti. İkili “Yüzyılın Aşk Şarkıları”na Neco’nun 1977 yılında 45’lik plak olarak çıkardığı ve sözleri Fikret Şeneş’e ait Seni Bana Katsam adlı parçası ile başladı.

Gecenin sonunda ayakta alkışlanan usta sanatçı Neco, “Şarkı söylemeyi çok seviyorum ve sahneye çıktığım andan itibaren 40 derece bana vız gelir, ama şifayı da fena kapmışım, arkadaşlar…” diyerek sevenlerine “henüz yazılmamış o şarkının” notaları ile veda etti.


Neco, her hafta Cuma gecesi Corinne Çatı&Teras’ta sevenleriyle buluşmaya devam edecek…


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.