Festival Tümü

İKSV' DE Salonda Bu Hafta


Sizce Nasıl?

Özel hayat sınırlarının gittikçe inceldiği, insanların şöhret olmak için mahremiyet kavramını hiçe saydığı günümüz dünyasının kırık aşk hikâyeleri üzerinde duran,

 

Oyun Salonu’nda Özel Kadınlar Listesi devam ediyor
7 Aralık Pazartesi, 20.30

Özel hayat sınırlarının gittikçe inceldiği, insanların şöhret olmak için mahremiyet kavramını hiçe saydığı günümüz dünyasının kırık aşk hikâyeleri üzerinde duran, Mam’art’ın sahnelediği Özel Kadınlar Listesi, 12 Ekim’den itibaren ay boyunca her Pazartesi Salon’da izleyicilerle buluşacak. Oyun, hayatla ilgili tercihlerimizi bir kez daha gözden geçirmemizi sağlarken, insanların modern çağda ne kadar vahşileşebileceğinin de altını çiziyor.

 

Günümüz hastalığı ‘şöhret’ kavramını irdeleyen, Özel Kadınlar Listesi, Neil La Bute (yazan), Pınar Töre (çeviren), Tuğrul Tülek (yöneten) ve Deniz Karaoğlu, Feri Baycu Güler, Beste Bereket, Hülya Gülşen, Başak Daşman’dan (oyuncular) oluşan ekibiyle 7 Aralık Pazartesi 20.30’da Salon’da sahnelenecek. Etkinliğin biletleri, numarasız oturmalı 45 TL, öğrenci 30 TL olmak üzere Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir. 

 


Funk, caz, saykedelik ve elektronik müzik bir arada, Limits Off: Thundercat
8 Aralık Salı, 21.30

Bas gitarla 15 yaşında tanışan, Alman boy-band No Curfew ile küçük yaşta ün kazanan Stephen Bruner; Erykah Badu, Kamasi Washington ve Kendrick Lamar ile birlikte çalıştı. Ünlü prodüktör Flying Lotus’un bütün albümlerinde yer aldı. Bruner, yılın en iyi albümleri arasında gösterilen Kendrick Lamar’ın To Pimp A Butterfly’da da en büyük role sahip müzisyen olarak gösterildi. 

 

Funk, caz, saykedelik ve elektronik müziğin bir arada olacağı bir gece için türlerarası prodüktör Stephen Bruner’in alter egosu Thundercat, Limits Off konserleri kapsamında, 8 Aralık Salı akşamı 21.30’da Salon’a geliyor. Konserin biletleri, ayakta 40 TL, öğrenci 30 TL olmak üzere Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir.

 


Hollywood’un kapalı gişe filmlerinin bestecisi, 
Sinematik ve enerjik piyano aranjmanlarıyla: Michael Price Trio
9 Aralık Çarşamba, 21.30

Çello, piyano ve soprano vokalden oluşan Michael Price Trio, 2014 yılında Berlin’de kuruldu. Solo ve akustik enstrümantal performanslarlarıyla çok katmanlı müzik elde eden üçlünün, kurucu ismi İngiliz besteci ve prodüktör Michael Price. Dans ve opera performansları için besteler hazırlayan Price, oscar adayı Children of Men, Lord of the Rings, Love Actually, Bridget Jones gibi çok konuşulan filmlerin müzik mutfağında çalıştı. BBC’de yayınlanan Sherlock dizisinin soundtrack’ine katkıda bulundu. 2001 yapımı LOTR serisinden The Fellowship of the Ring filmindeki çalışmasıyla ödüle layık görülen Michael Price, Hollywood’un daimi bestecisi Max Richter ile birlikte çalıştı. 

 

Başarılı sanatçı Michael Price, çello ve sopranodan oluşan üçlüsüyle 9 Aralık Çarşamba akşamı 21.30’da Salon’a konuk oluyor. Konserin biletleri, oturmalı 35 TL, ayakta 30 TL, öğrenci 25 TL olmak üzere Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir.

 


Salon’da İskandinav huzuru: Thomas Dybdahl (Solo)
10 Aralık Perşembe, 21.30

Norveçli şarkıcı ve söz yazarı Thomas Dybdahl, müzik hayatına Quadraphonics’in gitaristi olarak başladı. 2002 yılında yayımladığı ilk albümü That Great October Sound ile sayısız övgü topladı. Nick Drake, Jeff Buckley gibi efsanevi isimlerle karşılaştırılan Dybdahl, Jaga Jazzist ile “The National Bank” projesinde birlikte çalıştı. Sanatçı, Avrupa festivallerinin favorisi ve Uluslararası Berlin Film Festivali’nden Gümüş Ayı ödülüyle dönen En Soap filmine verdiği Damn Heart adlı şarkısıyla da dikkatleri üzerine topladı. Tori Amos’a turnesinde açılış grubu olarak eşlik eden Thomas Dybdahl, Morcheeba’nın Dive Deep albümüne üç şarkıda vokalleriyle katkıda bulundu. 

 

Yalnızlığa ve aşka dair şarkıları ve büyüleyen vokaliyle Thomas Dybdahl, 10 Aralık Perşembe akşamı 21.30’da solo performansıyla Salon’a İskandinav huzurunu getirecek. Konserin biletleri, oturmalı 40 TL, ayakta 30 TL, öğrenci 25 TL olmak üzere Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir.

 


Saykedelik müzik ve barok pop ile surf-rock tınılarının buluştuğu bir gece,
%100 Müzik: Jacco Gardner ve öncesinde Palmiyeler
11 Aralık Cuma, Palmiyeler: 21.30, Jacco Gardner: 22.30

 

1988 Amsterdam doğumlu, saykedelik, barok pop müzisyeni Jacco Gardner, ilk kısaçaları Clear The Air’i 2012 yılında yayımladı. Van Syke Parks, Syd Barrett gibi 60’ların en önemli isimlerini dinleyerek, kendi müziğini keşfeden Gardner, ilk albümü Cabinet of Curiosities’i 2013 yılında müzik dünyasıyla buluşturdu. Dinleyenleri bir spaghetti western filminde hissettiren son albümü Hypnophobia’yı ise geçtiğimiz Nisan ayında yayımladı. Palmiyeler ise Kilink ile tanıdığımız Mertcan Mertbilek ve Tarık Töre’nin, aralarına Rana Uludağ’ı da alarak California sound’unu İzmir’in palmiyeleriyle bir araya getirmesiyle, 2013 yılında kuruldu. Grup, aynı yıl kendi ismiyle ilk EP’sini yayımladı. Tutamadıkları neşe ve sahne enerjileriyle 2015 yazı boyunca birçok festivalde boy gösteren Palmiyeler, surf-rock müziğiyle Salon’a konuk oluyor. 

 

11 Aralık Cuma akşamı Salon’da, yerli sahnenin dikkat çeken isimlerinden Palmiyeler 21.30’da ve sonrasında Hollandalı müzisyen Jacco Gardner 22.30’da, %100 Müzik kapsamında sahne alacak. Konserin biletleri, ayakta 45 TL, öğrenci 35 TL olmak üzere Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir.

 


Gaye Su Akyol ve Bubituzak Salon’da yeniden bir arada
12 Aralık Cumartesi, 21.30

Müzik yaşamına Seni Görmem İmkansız grubuyla başlayan Gaye Su Akyol, kariyerine solo olarak devam ediyor. 2014 yılında ilk albümü Develerle Yaşıyorum ile büyük ses getiren Akyol, kendine has tarzıyla dikkatleri çekiyor. 22. İstanbul Caz Festivali’nin “Gece Gezmesi” etkinliğinde sahne alan ve büyük beğeni toplayan müzisyen, şimdi de Salon’un tozunu atmaya geliyor. Bugüne kadar Kara Orkestra, Çilekeş, Yasemin Mori gibi isimlerle birlikte çalışan Bubituzak ise Ali Güçlü Şimşek, Görkem Karabudak ve Emrah Atay’dan oluşuyor. Bubituzak, ilk albümleri Uzay Yolları Taşlı’yı 2014 yılında müzik piyasasına sundu. 

 

Yetenekli müzisyenlerin bir araya geldiği, son yılların dikkat çeken üçlüsü Bubituzak ve sonrasında sahnede adeta bir doğu-batı sentezi sunan Gaye Su Akyol müzikseverlerle 12 Aralık Cumartesi gecesi 21.30’da Salon’da buluşacak. Konserin biletleri, ayakta 40 TL, öğrenci 30 TL olmak üzere Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir.

 

Bilet Bilgileri

Etkinliklerin biletleri, Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir. İKSV ana gişesi Pazartesi’den Cumartesi’ye her gün 10.00-18.00 saatleri arasında ve Salon’daki NT Live gösterimlerinin gerçekleştirileceği Pazar günlerinde 12.00-20.00 saatleri arasında açıktır. Etkinliğin olmadığı Pazar günleri gişe kapalı olacaktır. Ayrıca Salon etkinliklerinde Vodafone Red ve Vodafone FreeZone üyelerine bir bilet alana ikinci bilet hediye. 

 

Lale Kart sahipleri %25’e varan indirimlerden yararlanabilirler. Ayrıca Lale Kart'ın en genç kategorisi Mavi Lale Kart ile siz de İKSV'yi destekleyebilir, tüm Salon İKSV etkinliklerinde %10 indirimden yararlanabilirsiniz. Mavi Lale Kart yalnızca 50 TL. Ayrıntılı bilgi için: lalekart.org

 

MasterCard da Salon etkinliklerine katkı veren kurumlar arasında yer alıyor.

 

Salonla ilgili tüm sorular için: medya@iksv.org

 

Salon hakkında ayrıntılı bilgi için: saloniksv.com


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.