Tiyatro Tümü

İstanbul Devlet Tiyatrosu "Erkek Arkadaş" oyunu 9 Temmuz'da Kıbrıs Girne'de


Sizce Nasıl?

İstanbul Devlet Tiyatrosu’nun sahneleyeceği Boyfriend (Erkek Arkadaş) adlı Broadway müzikali oyun 9 Temmuz 2016 Cumartesi gecesi, saat 21:00’de Girne Amfitiyatro’da perdelerini açıyor.

6. Girne Kültür Sanat Günleri muhteşem bir oyunla devam ediyor. İstanbul Devlet Tiyatrosu’nun sahneleyeceği Boyfriend (Erkek Arkadaş) adlı Broadway müzikali oyun 9 Temmuz 2016 Cumartesi gecesi, saat 21:00’de Girne Amfitiyatro’da perdelerini açıyor.


Girne Belediyesi’nin düzenlediği ve yaz boyunca çeşitli etkinliklerle devam edecek 6. Girne Kültür Sanat Günleri kapsamında, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı, Devlet Tiyatroları’na bağlı İstanbul Devlet Tiyatrosu’nun sahneleyeceği “Boyfriend” (Erkek Arkadaş) adlı Broadway müzikali oyunu 9 Temmuz 2016 Cumartesi gecesi, saat 21:00’de Girne Amfiyatro’da perdelerini açıyor.

Yazar-Besteci Sandy Wilson'un kaleme aldığı, Fahrünnisa Kadıbeşegil'in çevirdiği ve Ebru Kara’nın yönettiği oyunda; Ali Ersin Yenar, Gülben Başer, Yeşim Alıç, Barış Arman, Çiçek Üstün, Merve Gizem Berger, Halil İbrahim Irklı, Aykut Söyük, Nezahat Seza Yeğin, Ayça Akça, Aydan Güneş, Yağmur Şimşek, Tunahan Çilingir, Melih Şengider, Kasım Yıldırım Vardar, H.Cem Çelik, Alper Aksoy, Fuat Mert Başol ve Başak Ova rol alıyor.

Orkestra’da; Fuat Can Başkır (Trombon), Doğukan Hürkan (Davul), İlhan Atay (Piyano), Göksun Doğan (Klarnet), Mehmet Sezer (Trompet) ve Şeyda Bulut (Kontrabas) yer alıyor.


Dramaturg olarak Volkan Taha Şeker imzası bulunan oyunun dekor tasarımını Aytuğ Dereli, giysi tasarımını Candan Günay Tuna ve ışık tasarımını ise Enver Başar üstlenmekte.

 

Madam Dubonnet, asil kişiliği ile Villa Caprice’te çağın öncüleri kız öğrenciler yetiştirme uğraşındadır. Okulda, o günlerde bir karnaval balosu hazırlanmaktadır. Baloya katılmak isteyen kızlarda amansız bir yarış görülür.

Villa Caprice’in hizmetlisi Hortense ise kızların hem arkadaşı hem de sırdaşıdır. Oyun, farklı sınıftan insanların bir araya gelebilmesi ve farklı hayatların kesişmelerini yansıtır. Kendilerine evlilik teklifi edilen kızların, yanıt sürecine gitmesi yolundaki eğlenceli olaylar, müzikli ve danslı söylencelerle sahneye aktarılmakta.

2015-2016 Rotary Tiyatro Ödülleri Yılın Kadın Sanatçısı Yeşim Alıç, XVI. Direklerarası Seyirci Ödülleri Kostüm Tasarımı Candan Tuna Günay, XVI. Direklerarası Seyirci Ödülleri Kareografi Yeşim Alıç, Yeni Tiyatro Dergisi 4. Emek ve Başarı Ödülleri Yılın Dans Düzeni Yeşim Alıç ve 4 Ekim Yazı Dostları Tiyatro Ödülleri Kareografi dalında ödüle layık görüldü.

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Türkiye Cumhuriyeti İstanbul Devlet Tiyatroları'nın sahneleyeceği “Erkek Arkadaş” adlı müzikal oyununu izlemeye tüm halkımızı davet etti. Güngördü; “Özelde Girnelileri genelde tüm ülke halkını, Temmuz ayından Eylül ayına kadar böylesi nitelikli etkinliklerle buluşturmaya devam edeceğiz” dedi.


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.