Sinema Tümü

İstanbul Film Festivali Heyecanı Yaklaşıyor!


Sizce Nasıl?

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Akbank’ın desteğiyle gerçekleştirilecek 35. İstanbul Film Festivali’ne geri sayım başladı. Festival, 7-17 Nisan tarihlerinde yılın en iyi filmleriyle sinemaseverlerle yeniden buluşmaya hazırlanıyor.

İSTANBUL FİLM FESTİVALİ HEYECANI YAKLAŞIYOR

 

BERLİN FİLM FESTİVALİ’NİN AÇILIŞ FİLMİ

HAIL, CAESAR! / YÜCE SEZAR!  İSTANBUL FİLM FESTİVALİ’NDE

 

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Akbank’ın desteğiyle gerçekleştirilecek
35. İstanbul Film Festivali’ne geri sayım başladı. Festival, 7-17 Nisan tarihlerinde en yenilerden sürpriz keşiflere yılın en iyi filmleriyle sinemaseverlerle yeniden buluşmaya hazırlanıyor.

11 Şubat Perşembe akşamı başlayacak Berlin Film Festivali’nin açılışını yapacak Coen kardeşlerin son filmi Hail, Caesar! / Yüce Sezar!, Türkiye’de ilk kez 35. İstanbul Film Festivali kapsamında Akbank Galaları bölümünde izleyicilerle buluşacak.

 

12. Filmekimi’nde gösterilen son filmleri Inside Llewyn Davis / Sen Şarkılarını Söyle ile müzik dünyasını mercek altına alan Coen kardeşler bakışlarını bu kez Hollywood’a çeviriyor. Hollywood’un 1950’lerdeki “altın çağı”nı konu eden filmin başrolünde Josh Brolin yer alıyor. Filmde Brolin’e Ralph Fiennes, Tilda Swinton, George Clooney, Frances McDormand, Scarlett Johansson, Jonah Hill ve Channing Tatum eşlik ediyor. Bol aksiyonlu bir Hollywood komedisi olan ve müzik kullanımıyla dikkat çeken filmde Channing Tatum’un şarkı söylediği bir sahne de yer alıyor. Hail, Caesar! / Yüce Sezar!’ın görüntü yönetmenliğini ise ilk Altın Lale’yi kazanan Roger Deakins üstleniyor. Geçtiğimiz yıl 68. Cannes Film Festivali'nin jüri başkanlığını üstlenen Coen kardeşler, 2011’de de True Grit ile yine Berlin Film Festivali’ni açmışlardı.

 

35. İstanbul Film Festivali programının tamamı Mart ayında yapılacak basın toplantısıyla açıklanacak.

 

 

İstanbul Film Festivali’nden haberleri takipte kalın

 

Sosyal medya hesaplarımızı takip ederek İstanbul Film Festivali ile ilgili tüm gelişmelerden; filmler, etkinlikler ve konuklarla ilgili bilgilerden ve programa dair ipuçlarından herkesten önce haberdar olabilirsiniz.

 

facebook.com/istanbulfilmfestivali

twitter.com/ist_filmfest

instagram.com/istfilmfest/

istfilmfest.tumblr.com

youtube.com/user/iksvistanbul

#istfilmfest16

 


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.