Tiyatro Tümü

İSTEK DRAMAFEST 2018 başlıyor


Sizce Nasıl?

Tiyatroya gönül veren gençler tiyatro festivalinde buluşacak

 

İSTEK Okulları, genç oyuncuları tiyatro festivalinde buluşturuyor. İstanbul’daki liselerin tiyatro grupları, yeteneklerini İSTEK Dramafest’te sahneleyecek.

İSTEK Dramafest’e başvurular 23 Mart 2018 tarihine kadar yapılabilir. Detaylı bilgi www.istek.k12.tr/dramafest adresinde. 

İSTEK Okulları tarafından düzenlenen İSTEK Dramafest bu yıl 7. kez gerçekleşecek. Dramafest, İstanbul’daki özel ve devlet liselerinin tiyatro gruplarına yönelik olarak düzenlenecek.

Genç tiyatrocular, sinema ve tiyatro oyuncularından oluşan jüri karşısında oyunlarını sergileyecek, ödüllerini de değerli sanatçıların elinden alacak.

Festivalde sahnelenen oyunlar; en iyi oyun, en iyi dekor, en iyi kostüm, en iyi yönetmen, en iyi yardımcı kadın oyuncu, en iyi yardımcı erkek oyuncu, en iyi kadın oyuncu, en iyi erkek oyuncu, en iyi müzik, jüri özel ödülü ve mansiyon kategorilerinde değerlendirilecek. 

15-22 Mayıs 2018 tarihlerinde yapılacak festivalin ödül töreni, 26 Mayıs 2018 tarihinde Yeditepe Üniversitesi İnan Kıraç Konferans Salonu’nda gerçekleşecek. 

Ödül töreninde, öğrencilerin yanı sıra tiyatro dünyasının usta isimlerine de ödül verilecek. Öğrenciler de ödüllerini değerli sanatçıların elinden alacak.

Detaylı bilgi ve başvuru için: www.istek.k12.tr/dramafest


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

İlginizi çekebilir