Tiyatro Tümü

İzpek Tiyatro Günleri'nde...


Sizce Nasıl?

Geçen sezon seyirciden büyük beğeni alan oyun İZPEK Tiyatro Günleri çerçevesinde Çanakkale Şehitlerini Anma Haftası kapsamında seyirciyle buluştu.

Çağlar İşgören’in kurucusu olduğu Haldun Dormen’in süpervizörlüğünde çalışmalarını sürdüren Sahne Tozu Tiyatrosu Güngör Dilmen’in Troya İçinde Vurdular Beni oyununu Mart ayı boyunca her Perşembe İZPEK Tiyatro Günleri çerçevesinde ücretsiz olarak oynadı. Homeros'un İlyada Destanı'ndaki Truva Savaşı, Güngör Dilmen'in çarpıcı kalemi ve Nazlı Kayı'nın etkileyici rejisiyle seyirciyle buluştu. Geçen sezon seyirciden büyük beğeni alan oyun İZPEK Tiyatro Günleri çerçevesinde Çanakkale Şehitlerini Anma Haftası kapsamında seyirciyle buluştu.


Troya içinde Vurdular Beni oyununun yazarı Türk Tiyatrosu’nun en önemli isimlerinden Güngör Dilmen’in yine aynı ismi taşıyan eşi Güngör Dilmen oyunu izledi. Oyun sonrasında sahneye davet edilerek İZPEK Genel Müdürü tarafından teşekkür plaketi sunulan Güngör Dilmen ‘in duygu dolu konuşması oyuncuları ve izleyenlere duygulu anlar yaşattı.“ Cebimde Göngör’in fotoğrafı var oyunu birlikte izledik. Her Salı mezarında onu ziyaret ediyorum bu hafta oyunu anlatacağım. Bugün muhteşem bir oyun izledim. Bu oyunu seyirciyle buluşturan İZPEK firmasına ve Sahne Tozu Tiyatrosuna çok teşekkür ediyorum. Böylesine zor bir oyunu bu kadar güzel yönettiği için yönetmeni Nazlı Kayı’yı da tebrik ediyorum dedi.


İZPEK Yönetim Kurulu adına konuşan İZPEK Genel Müdürü Metin Varol Sirkeci Sahne Tozu Tiyatrosu ve oyunlarının daha fazla İzmirli tiyatro severlere ulaşmasında katkıları olmasından ötürü mutluluklarını dile getirdi. Tüm İzmirli tiyatro severleri her Perşembe İZPEK Tiyatro Günleri çerçevesinde ücretsiz tiyatro izlemeye davet etti.


Yönetmen Nazlı Kayı “Bizim için çok özel bir gece. Oyunumuzun yazarı Sayın Güngör Dilmen’in çok değerli eşi bugün oyunumuzu izledi. Güngör Hanım’ın oyunu bu kadar beğenmesi ve bu kadar övgü dolu sözler söylemesi bizi inanılmaz gururlandırdı ve mutlu etti. Troya Destanının büyülü hikayesini anlatan oyunumuz 2018’in Troya yılı ilan edilmiş olması ile daha da anlamlı hale geldi. Bu gecenin mimarları olan İZPEK firmasına ve Sahne Tozu Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Çağlar İşgören’e çok teşekkür ediyorum dedi.


İZMİRLİLERE ÜCRETSİZ TİYATRO OYUNU HAYALİMİZ İZPEK SAYESİNDE GERÇEK OLDU

Sahne Tozu Tiyatrosu Kurucusu Çağlar İşgören “İzmir halkına ücretsiz tiyatro oyunu sahnelemek hayalimizdi İZPEK sayesinde gerçek oldu kendilerine teşekkür ediyorum. Troya içinde Vurdular beni oyunumuzun seyirciden aldığı yoğun ilgi ve olumlu tepkiler bizi çok mutlu ediyordu. Bu gece bu mutluluğumuz katlandı çünkü Sayın Güngör Dilmen’le birlikte izledik” dedi.

2012 yılında hayata gözlerini yuman değerli yazar Güngör Dilmen Türk Tiyatrosuna “Troya İçinde Vurdular Beni” oyununda olduğu gibi tarih ve mitolojiden esinlenerek çağın eleştirişini yaptığı birçok eser bırakmıştır.

 “Sahne Tozu Tiyatrosu İzpek Tiyatro Günleri” Haziran ayına kadar her perşembe ücretsiz gösterimlerine devam edecektir. Biletlerinizi her perşembe gişelerden 18.00’dan itibaren alabilirsiniz. 

 


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

İlginizi çekebilir