Sinema Tümü

Kan Film Festivali'nin Ödülleri Sahiplerini Buldu


Sizce Nasıl?

Adana Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastaları Derneği (ATODER) öncülüğünde Türk Kızılayı ve Talasemi Federasyonu işbirliğinde düzenlen, Kan Film Festivali'nde dereceye giren filmlerin ödülleri düzenlenen bir törenle sahiplerini buldu

Kalıtsal kan hastalıklarının, toplumdaki bilincini arttırmak ve kalıtsal kan hastalarının sorunları ve çözümlerine sanatsal bakış açısıyla farkındalık kazandırmak amacıyla düzenlenen Kan Film Festivali'nin ödül töreni Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Açılış konuşmasını yapan ATODER Başkanı Ali Kılıç, festivali geleneksel hale getirip her yıl düzenleyeceklerini belirtti. Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar ise, bu tür etkinliklere her zaman destek olduklarını ve bundan sonra da olmaya devam edeceklerini söyledi.

 


 
Konuşmaların ardından festivalin sponsor ve destekçilerine ATODER tarafından plaket verildi. Ardından festivalin kazanan filmleri açıklandı. Kan Film Festivali'nin birincisi Serkan Özyumuşak'ın yönettiği 'Cahit' adlı film oldu. İkincilik ödülü Alper Akdeniz'in yönettiği 'Masal'a, üçüncülük ödülü ise Evrim İnci'nin yönettiği 'Ağaç' adlı filme verildi. Azerbaycan'dan Suade Hüseyinzade'nin yönettiği 'Kahraman ol' filmi, jüri özel ödülüne layık görülürken, festivalde ikincilik ödülünü alan Masal, aynı zamanda SAE Institute İstanbul en iyi müzik ödülünün de sahibi oldu.

 


 
Dereceye giren filmlerin yönetmenlerine ödül ve plaketleri Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve ATODER başkanı Ali Kılıç ve Türk Kızılayı'nı temsilen festival danışmanı Armağan Pekkaya tarafından verildi. Ayrıca katkılarından dolayı festival komitesi tarafından Türk Kızılayı adına Armağan Pekkaya'ya da teşekkür plaketi verildi.


Facebook Yorumları

Twitter akışı

New Sanat Yorumlar

Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.